Šír, Dlouhý, Průžek, Wiencek, Špaček, Gajda, Šeliga, Žemba, Pabiška, Chrtek, Šafařovský

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský

Šňůra bez bodů je přistřižena, z Benátek vezeme bod

Pětizápasová šňůra bez bodu je pokořena! Sokolov na ledě Benátek musel dvakrát dotahovat, ale nakonec se sokolovským hokejistům podařilo ubojovat alespoň jeden bod po dlouhé sérii nájezdů.
Ač byl Baník v počátku zápasu přistižen při nedovoleném zákroku, první oslabení zvládl Sokolov úspěšně ubránit. Naopak to byli právě hokejisté Baníku, kteří se zasloužili o větší šanci, když Osmík nabil na hůl Berčíka, fantastický zákrok Krále však podržel tým Benátek. Ve 13. minutě se nejprve Houška pokoušel prosadit, jenže nechal kotouč za sebou, vzápětí se mu podařilo tečovat puk před domácí bránou, který nasměroval těsně vedle pravé tyče. Poté se ukázal Petr Hašek, který si v utkání odbyl svou premiéru v dresu Sokolova, když prokličkoval skrze obranu Benátek, jenomže v koncovce těsně minul Královu klec. Po dvaceti minutách zůstalo skóre 0:0.

Druhé dějství začalo znovu přesilovou hrou pro domácí, ve které si Benátky vytvořily pár slušných šancí. Nejdříve Chrtek hledal před prázdnou částí hostující brány Dlouhého, ten však nedostatečně usměrnil kotouč a Jan Bednář měl ulehčený zákrok. Ve 26. minutě se jednomu ze sokolovských hokejistů podařilo nasměrovat puk za záda Krále, ale kotouč byl zasažen vysokou holí a tak brance Baníku nemohla být uznána. O slovo se přihlásil také domácí tým. Do protiakce se hrnul Žemba, který si vyhlédl najíždějícího Šafařovského, jeho pokus ale zlikvidoval obr v sokolovské bráně. Benátky přidaly na aktivitě a měly velké množství šance, ale svůj tým držel nad vodou Bednář. Dlouhý vypálil z levého kruhu, jeho dělovka pouze olízla břevno. Po domácím tlaku byl nakonec Bednář pokořen. Do samostatného úniku unikl Jakub Žůrek, který parádním bekhendovým blafákem otevřel skóre zápasu.

Ve 44. minutě usedl na trestnou lavici Adam Chrvát a v početní převaze se nejprve snažil prosadit Kadeřávek střelou od modré čáry, ale tu stačil Král vyrazit koncem své hole. Následně si do mezikruží najel pro kotouč Tomáš Urban, jehož rána pod lapačku zamířila až do domácí sítě. Ve 49. minutě využil přesilovou hru a vrátil Benátkám jednobrankové vedení Petr Gajda, který dorazil puk až za záda Jana Bednáře. O tři minuty později prověřil pozornost sokolovského brankáře Žemba, jenomže strážce hostující klece byl pozorný. V 54. minutě bylo nařízeno trestné střílení. Průžek byl totiž faulován, v samostatném nájezdu však proti Bednářovi neuspěl. Při ponechané početní výhodě ale znovu srovnal Sokolov. Pro přihrávku si najel Marek Švec, který překonal Krále střelou na bližší tyč. Baník pokračoval v tlaku několik závěrečných minut. Haškovu střelu do protipohybu domácího brankáře vyrazil Král nakonec lapačkou, o dorážku si ještě říkal Rulík, ale nestihl dojet kotouč. Po šedesáti minutách hry bylo skóre vyrovnané 2:2.

V nastaveném čase se ani jeden z celků střelecky neprosadit, ač byly blíže Benátky. Nakonec o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy, kde rozhodla až devátá série. Nejprve rozvlnil Bednářovu síť Petr Gajda ihned v prvním pokusu, v páté sérii odpověděl Marek Švec. Rozhodující branku měl na čepeli Ondřej Buchtela.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou):
Utkání mělo vysoké tempo. Hrál se rychlý hokej se šancemi na obou stranách. Zápas byl po celých šedesát minut vyrovnaný, rozhodovaly v něm maličkosti. Věřili jsme, když jsme vedli 2:1, že to dotáhneme do vítězného konce. Malinké zaváhání nás ale o výhru připravilo. Myslím si, že v prodloužení jsme měli více ze hry, ale nepodařilo se nám vstřelit branku. Druhý bod jsme si tak vzali v samostatných nájezdech, za což jsme rádi.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Vzhledem k tomu, co se odehrávalo na ledě, troufám si říci, že remíza je pro oba týmy spravedlivá. Myslím si, že v podobném duchu se odehrálo i prodloužení. Samostatné nájezdy jsou samozřejmě loterie. Samotný průběh tohoto zápasu napovídal i tomu, že se rozhodlo v osmé nebo v deváté sérii. Jak jsem již řekl, dnešní dělba bodů je spravedlivá.