4.3. 2020 | A-tým | Kamila Ströerová
Poslední domácí zápas sezony, Sokolov hostí Kadaň

Na sokolovském zimním stadionu se dnes odehraje poslední domácí utkání Baníku. Zápas je ale v něčem opravdu speciální. Výtěžek ze vstupného bude věnován malému sokolovskému hokejistovi Standovi, který bojuje s leukémií.

Ve středu 4.března se naposledy v této sezoně sejdeme na sokolovském zimním stadionu, abychom sledovali soutěžní zápas našeho A-týmu. Přivítáme tým kadaňských Trhačů, našeho souseda nejen z tabulky, ale i geograficky ze všech účastníků Chance ligy.

V minulosti jsme se podívali i do historie kadaňského klubu, ukázali si propojenost, neboť řada dřívějších i současných hráčů působila během svých kariér jak v Sokolově, tak i v Kadani. Můžeme také vzpomenout, že na sebe ve středu narazí dva týmy s velmi nízkým věkovým průměrem - 22 let. Na straně Kadaně tento průměr výrazně "kazí" jen třicátník Jaroslav Kůs a zejména 38letý Jakub Trefný. V Baníku je aktuálně jediným třicátníkem kapitán Tomáš Rohan.

Trhači neprožívají moc povedený konec sezony, poslední vítězný zápas se datuje ke dni 15.února, kdy doma porazili právě Baník poměrem 2:1. Od té doby následuje 6 proher za sebou při skóre 10:43. Vzájemné zápasy Baníku a Kadaně se ovšem, až na ten první duel v sezoně, jež skončil vítězstvím Baníku 8:3, vyznačují velkou vyrovnaností a dramatickým průběhem až do konce. Kadaň zvítězila ve třech zápasech o gól. Jednou až po nájezdech, Sokolov bral jednou bod v prodloužení.

Jelikož mezi oběma týmy je pětibodový rozdíl a hrají se poslední dvě kola, stále existuje pro Sokoly naděje odpoutat se z posledního místa tabulky. Pro její uchování stačí jediné, a to porazit Trhače ve středu za tři body. Vzhledem k výše zmíněnému se ovšem dá očekávat opět velmi napínavý a vyrovnaný souboj, kde si nikdo nedovolí darovat soupeři kousek ledu zadarmo.

Přijďme všichni podpořit náš Baník, užít si poslední domácí zápas letošní sezony, zafanděme s vírou v baníkovský úspěch. Po samotném utkání se můžete těšit na autogramiádu s hráči na ledové ploše. Nejdůležitější ale je, že celý zápas má také charitativní podtext. Celý výtěžek ze vstupného bude věnován malému Standovi, který bojuje s leukémií. Přijďte se pobavit a zároveň podpořit dobrou věc, oslavte s námi první sezonu v Chance lize.