8.3. 2020 | A-tým | Kamila Ströerová
Tomáš Rohan děkuje fanouškům za podporu!

Kapitán Sokolova se v rozhovoru ohlédnul za první sezonou v Chance lize. Nejvíce však děkuje fanouškům za jejich podporu i v dobách, kdy se týmu nedařilo.

Tome, jak bys zhodnotil celou první sezonu v Chance lize? Byl to velký skok oproti druhé lize
Myslím si, že Chance liga je dalo blíž extralize, než druhá liga. Skok to byl určitě velký.

Jak si myslíš, že jste se s Chance ligou porvali jako tým? Nemyslím tím výsledkově, ale spíše, jak jste byli spokojení s výkony?
Bez ohledu na to, že jsme byli nováčkem soutěže, tak spokojení být rozhodně nemůžeme. Každý zápas se hraje o body a těch jsme získali hodně málo. Když pominu náš bodový zisk, tak musím říct, že jsme se od začátku sezony zlepšovali. Trápili jsme silné soupeře, troufám si říct, že jak na domácím ledě, tak venku. Žádné utkání jsme nevypustili a bojovali jsme až do samotného konce za jakéhokoliv stavu, což podle mého, ocenili také fanoušci. Jsme na konci tabulky, ale i přesto se v Sokolově udělal obrovský kus práce.

Na postu hlavního kouče končí Karel Mlejnek, který má na sokolovském hokeji velké zásluhy. Jak jsi byl s jeho s prací spokojený? Bude ti v něčem sházet jako trenér?
Záludná otázka. Když budu Karlovi pochlebovat, tak se v kabině nevyhnu narážkám typu “Jojo, Rohy a Karel jsou bráškové,” a podobně (smích). Přesto musím říct, že pro Baník udělal strašně moc práce. Jako hlavní trenér postoupil s týmem po 22 letech do Chance ligy, díky čemuž jsme si všichni prožili malé sokolovské Nagano. Pro mě a myslím, že i všechny ostatní, to byl nejlepší moment v kariéře, což mluví za vše. Dva roky nám nedal vydechnout, šel po nás, když se dařilo, i když se zrovna nedařilo. I proto se každý z nás posunul zase o kus dál. Za celý tým mu přeji, ať se mu u reprezentace do 20 let daří.

Poslední domácí utkání jste vyhráli 8:0, následovalo rozloučení s fanoušky. Jak sis celý večer osobně užil?
V kabině jsme si řekli, že zápas musíme vyhrát. Dlužili jsme to fanouškům, co s námi byli až do konce. Jsme rádi, že se to povedlo. V průběhu zápasu i na jeho konci nám fanoušci udělali takovou atmosféru, že jsem si myslel, že jsme zase někam postoupili (smích). Za to jim moc děkujeme.

V zápase se ti navíc dost dařilo nasbíral jsi 1+3...
Tato čísla osobně vůbec neřeším. Podstatné pro nás bylo, že jsme vyhráli.

Následovalo poslední utkání v sobotu, chtěli jste ještě urvat nějaké body, nebo už nebylo vcelku o co hrát?
Hráli jsme o hodně, kdyby se vše sešlo, podle našich představ, neskončili bychom poslední. Motivace byla stále veliká.

Budeš sledovat vývoj Chance ligy a Extraligy - titul a pád do nižší soutěže?
Výsledky sledovat určitě budu. Jsem zvědavý, jak to dopadne, jak v Chance lize, tak v extralize.

Na malého Standu se vybralo přes 65 000 Kč, co bys mu popřál do dalších bojů s leukémií? Očekával jsi osobně, že rodině předáte tak vysoký příspěvek?
Standu znám, jsem patronem třídy, ve které hraje. Vzkázal bych mu, že mu všichni hrozně držíme palce. Je to skvělý a silný kluk, ať dál bojuje a nemám jediný pochyb, že by svůj boj nezvládl. Částka, která se vybrala, je skvělá a očekával jsem ji. Vše bylo dobře zpropagované a tušil jsem, že se k tomu lidi postaví tak, jak postavili. Parádní gesto!

Jaké jsou tvé posezonní plány?
Výlet s rodinou. Sejdu se s kamarády na pivo, během sezony na to není moc prostoru. Zkrátka si odpočinu a načerpám síly na další sezonu.

Na závěr. Co bys vzkázal všem fanouškům, kteří Baník podporovali celou sezonu?
Vzkázal bych jim, že si jich ohromně vážíme. Víme, že není jednoduché podporovat a stát za týmem, kterému se zrovna nedaří. Oni to vydrželi. Troufám si říct, že takové to - jak se říká “jádro” fanoušků, máme jedno z nejlepší v celé lize. Příští sezonu budeme dělat všechno proto, aby ročník skončil lépe. Ještě jednou za celý tým moc děkujeme!