16.3. 2020 | Klub
Baník se již pustil do příprav na novou sezonu

Po bezpečnostním opatřením státu ohledně situace okolo COVID-19 hokejová sezona předčasně skončila. Vedení klubu se tak pustilo do příprav na nadcházející sezonu.

S ohledem na zdraví členů klubu, hráčů a veřejnosti musela být letošní hokejová sezona ukončena. Toto rozhodnutí samozřejmě respektujeme a s o to větší intenzitou jsme se pustili do příprav nadcházející sezony.

Prioritou je samozřejmě finanční zajištění klubu, které rozhodne o strategii a cílech na novou sezonu a následující období. Situace po ukončení podpory jednoho z hlavních partnerů není jednoduchá, ale věříme, že ve spolupráci s městem, krajem a dalšími neméně důležitými partnery se podaří dát vše dohromady. Finanční zajištění klubu by mělo být jasné do poloviny dubna.

Pracujeme na sestavení A-týmu a na trenérském posílení týmů mládeže. Ve spolupráci s městem připravujeme zahájení další etapy rekonstrukce zázemí zimního stadionu včetně bezpečnostní a kvalitativní obměny mantinelů a plexiskel.

Chceme také zlepšit podmínky a dále profesionalizovat fungování A-týmu. Díky pomoci člena výkonného výboru Jana Nováka se nám pro hráče podařilo zajistit 4 ks nových rotopedů. Člen klubu Antonín Pašek poskytl možnost čerpání pohonných hmot, díky kterým bude moci kustod týmu jezdit s předstihem na venkovní zápasy a zajistí vždy optimální podmínky pro celý tým. Jsou to drobnosti, ale věříme, že i ty přispějí k lepšímu fungování klubu. Oběma pánům velmi děkujeme za pomoc a podporu.

Další inovace a změny připravujeme a budeme o nich informovat. Rovněž v nejbližších dnech přineseme vyjádření jednatele společnosti a poté i sportovního manažeru k uplynulé sezoně a k plánům pro sezonu nadcházející.