Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
20.3. 2020 | Klub | Tomáš Bouda
Závěrečný rozhovor s Karlem Mlejnkem (2/2)

Závěrečný rozhovor s Karlem Mlejnkem (2/2)

Pokračování rozhovoru s hlavním trenérem A-týmu a sportovním manažerem Karlem Mlejnkem.

Pojďme k Vám. V průběhu sezony jste obdržel i nabídku k extraligovému týmu, zůstal jste tady. Co Vás k tomu vedlo?
Velmi si vážím toho, co se nám společně za dva roky mého působení v klubu podařilo a chtěl jsem zkrátka svou práci v horizontu dvou let dokončit a pokud možno v připraveném stavu předat.

Vaše angažmá u Baníku bude brzy u konce. Co vám nejvíce utkví v paměti?
Celé dva roky, parádní kolegové – trenéři, kustodi, vedoucí u mužstva, lidé z vedení klubu, naši hráči, naši skvělí fanoušci, unikátní partneři, práce na úseku mládeže, opravdu nechci na nikoho zapomenut, to mi věřte!!! Samozřejmě nezapomenutelné zážitky na loňské play-off. Můj pohled je takový, že play-off je neskutečně těžké a vlastně s podobným průběhem na všech úrovních. A nikdy nezapomenu na samotné oslavy postupu. Nevěřím, že se něco tak spontánně krásného v Sokolově v brzké době odehraje.

Když srovnáte Baník při svém příchodu a klub v současné době. Jak byste tuto změnu zhodnotil?
Měl jsem při svém příchodu motivaci zanechat svou prací na úrovni celého klubu odkaz. Změnu hodnotit nechci, to přísluší jiným, mým nadřízeným.

Nicméně jste se zavázal, že do konce svého působení (smluvně do 30.4.) se budete podílet na sportovní přípravě nového ročníku. Na jména je samozřejmě ještě brzy. Ale máte v hlavě již nějaký koncept týmu, či jste již oslovil některé hráče, ať už stávající nebo z jiných klubů?
Klub, zdůrazňuji v rámci svých finančních možností a velmi nízké základně svých kmenových hráčů, nutně potřebuje gólmana číslo jedna, nutně potřebuje posílit obranné řady o 2-3 obránce a samozřejmě se minimálně dohodnout na podmínkách spolupráce s letošními lídry v útočných řadách. Na těchto krocích jsme začali pracovat již koncem loňského kalendářního roku.

Samostatnou kapitolou je pak jméno Vašeho nástupce či nástupců. I s ohledem na smluvní vztahy asi nelze hovořit konkrétně, ale jsou již nějací adepti?
Ano, od počátku poloviny února na tom velmi intenzivně pracujeme a věřím, že se blížíme k dohodě.

Baník není jen A-tým, ale také mládež. Jak hodnotíte působení mládežnických kategorií?
Nemůžu jinak než pozitivně, co se týká vytíženosti našich mladých hráčů. Zapojením klubu do žákovské ligy opravdu nejen tito kluci, ale i mladší měli vytížení v utkáních velmi četné.

I mládež prošla mnohými změnami v posledních dvou sezonách. Jaká bude další koncepce?
Začnu personálním obsazením. Klub opouští Petr Neč ml.na vlastní žádost. Dojde nejen k doplnění, ale i posílení trenérského týmu u mládeže v rámci našich možností. S určitými kandidáty jsme téměř domluveni. Zcela jistě doporučím pokračovat v započatých projektech, ještě více se zaměřit na nábor a v neposlední řadě metodicky se neustále vzdělávat. Klub chce, aby kluci působením v klubu opravdu milovali hokej a sport obecně a byli v něm dobří, a zároveň jim napomáhal hledat správné cesty do života.

Ve spojitosti s mládeží začal Baník s projektem Life skills a také proběhl projekt Patroni týmu. Bude v tomto Baník pokračovat?
Nesmíme zapomenout, že v loňské sezóně jsme ještě mimo těchto zmíněných měli pro kluky připravený "Den s "A" týmem" a povedlo se nám také uspořádat i "Dny s M. Frkem a L. Zikmundem. Doporučím v tomto všem jednoznačně pokračovat.

Přecházíte k juniorské reprezentaci, ale Baník budete asi i nadále sledovat, že?
Jednoznačně. Budu držet palce a věřit v další posun ve vývoji na všech úrovních klubu.

Co bude potřeba změnit, aby příští sezona byla úspěšnější?
Neustálé zlepšování ve všech sférách v klubu. Samozřejmě je to o sféře sportovní, ale i ekonomické, obchodní, provozní. Zkrátka pokračovat v cestě profesionality.

Rozhovor vzniká vzhledem k nouzovému stavu online. Co byste příznivcům či partnerům vzkázal?
V současné době především všem pevné zdraví, životní disciplínu vůči svým spoluobčanům, a i sobě samým. Partnerům klubu děkuji za jejich podporu, bez nich by to nešlo a klub si ji ohromně váží. Fanouškům a příznivcům děkuji za neutuchající podporu a přízeň, byla fantastická.

Děkuji za rozhovor.
Také děkuji.

Krátké zprávy
... najdete ZDE.
... tímto děkujeme Koupališti Michal za útočiště. Foto ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
...více ZDE.
Více podrobností ohledně nové sezony, přípravných utkání a prodeje permanentek připravujeme...
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
...více zde.
...najdete zde.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete zde.
...najdete zde.
...najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.
...najdete zde.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).