27.3. 2020 | A-tým | Kamila Ströerová
Z deníku Baníku: David Fečo

David Fečo je dalším vyzpovídaným hráčem Sokolova v nové rubrice Z deníku Baníku. Vedle koho sedí v kabině, nebo jak tráví zpáteční cestu autobusem? Dozvíte se v článku!

Kdy jsi začal hrát hokej? Jak jsi se k němu dostal?
Ve 4 letech mě k hokeji přivedli rodiče, s tím ze mi studený vzduch na ledě pomůže vyléčit mé astma, a to se povedlo.

Čím bys byl, kdyby ses nestal hokejistou?
Určitě bych se vydal cestou jiného sportu, ale také mě vždy lákalo být vojákem.

Co děláš ve svém volném čase?
K hokeji chodím na plný úvazek do práce, ale každou volnou chvilku věnuji synovi a rodině.

Jaké je tvé oblíbené jídlo a pití?
Mám rád takové ty "prasárny" např. burger a k tomu Cola Colu. Jsem milovník dobrých a kvalitních sýrů, ke kterým samozřejmě patří víno, nejlépe pozdní sběr, polosladké.

Jaké máš rád filmy - uveď příklad.
Star Wars, filmy od Marvelu. Rád také koukám na seriály, můj oblíbený je Peaky Blinders.

Jakou posloucháš hudbu?

Rád poslouchám rap, hip-hop, trance, ale také české písničky.

Máš nějakou přezdívku v kabině? Vedle koho sedíš?
Moje přezdívka je Fečík. Letos se vedle mě vystřídalo hodně hráčů, asi zakleté místo vedle mě (smích). Nejdéle se udržel Humr (Tomáš Pařízek).

Jak trávíš cesty v autobuse?
Cestu na zápas spím a cestu zpět mě většinou Rohy (Tomáš Rohan) a Mára (Marek Švec) obírají o peníze v kartách (smích).

Čeho bys chtěl v životě dosáhnout?
To bych si rád nechal jen pro sebe.

Máš nějaké motto, nebo předzápasový rituál?

Rituál žádný nemám. Mamka mi vždy říká Jen ty a puk, Dejve." Každý zápas chci vyhrát.

Kdo je tvůj hokejový vzor?
Henrik Lundqvist.

Co máš právě rozečtené...
Momentálně vůbec nic.

Je nějaké místo nebo země, kam by ses rád podíval? Co tě na tom místě láká nejvíc?
Island, Nový Zéland, Himálaje, láká mě příroda a dlouhé túry, několik dní v kuse na cestách.

Je nějaký sen, který jsi měl a splnil se ti?
Jako malý jsem chtěl hokejově cestovat po světě, což se mi splnilo 3 roky v soutěži MHL.

Je nějaký, na jehož vyplnění teprve čekáš?
Túry po Islandu, Novém Zélandu, Himálajích.

Jaké další sporty si užíváš mimo hokej?
Mimo hokejovou sezonu hraji fotbal, oblíbil jsem si MMA tréninky, na které bych zas rýd začal chodit. V zimě jezdím na běžkách.

Je nějaká aktivita, kterou jsi nikdy nedělal, ale chtěl bys ji zkusit?
Určitě bych chtěl zkusit nějaký pořádný adrenalin, třeba seskok padákem.

Co tobě osobně nejvíc pomáhá v osobnostním rozvoji?
Pokora, pracovitost, mít svou hlavu, ale taky si nechat poradit od nejbližších.

Jakou radu nebo doporučení bys dal dětem, ať už kolem sportu nebo zkrátka do života?
Ať nesedí doma na zadku, chodí ven si hrát. Taky by měli být v každé hře soutěživí, vždy chtít vyhrát, a to i v tréninku. Mimo hokeje, aby zkoušeli spoustu jiných sportu, které je pohybově posunou dál v hokeji. To nejdůležitější je ale pokora a pracovitost, být trpělivý, když se nedaří a o to víc makat, mít své cíle ať jsou malé nebo velké a jít si za nimi!

Kdyby sis měl vybrat jednu pohádkovou bytost za svého kamaráda, kdo by to byl a proč?
Thor, Chci mít takové kladivo, které nikdo nezvedne a dá se s ním létat (smích).