1.4. 2020 | Klub | Kamila Ströerová
Baník dává zelenou na podporu životního prostředí!

Po vzoru projektu NHL Green se Baník rozhodl také zapojit do aktivní podpory ekologie v našem regionu. A jaké změny vás v následující sezoně čekají? Svou podporu rozhodnutí označujte u svých fotografií hastegem banikproplanetu.

Největší změny se týkají chodu na zimním stadionu, kde se velmi plýtvá energiemi, ale také celý provoz je velmi finančně nákladný. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo navázat spolupráci s jednou neziskovou organizací v Sokolově. Ona nám nabídla dobrovolníka, který se během přestávky bude starat o úpravu ledové plochy. Dojde tím také k jisté změně, co se týká potřebného náčiní. Klasickou rolbu vyměníme za staré dobré koště, kterým náš dobrovolník bude údržbu ledu provádět. Vidíme v tom velký posun,” uvedl pro sokolovský web Václav Dobřemysl.

Další velký krok přichází ve funkci osvětlení. „
Rozhodli jsme se, že nebudeme využívat LED osvětlení, ale budeme mnohem šetrnější. V rámci přípravy dorostu a mládežnických kategorií jsme se s trenéry domluvili, že proud budou vyrábět samotní hráči pomocí rotopedu. Technické detaily jsou ještě v řešení, nicméně už nyní víme, že to byl krok dopředu. Finančně nebudeme strádat a zároveň podpoříme tréninky mládeže,” pokračuje jednatel klubu ve výčtu změn.

Pro fanoušky je také připraveno několik kuriozit, některé se týkají také stánku s občerstvením.
„Mnozí fanoušci jistě ocení naše další rozhodnutí, které se týká výčepu piva a dalších nápojů. Mnoho klubů se rozhodlo jít cestou vratných kelímků, nebo kelímků papírových. My kelímky nechceme. Tudíž nápoje, včetně piva, se budou nyní čepovat rovnou do hrdla fanoušků. Cena zůstane stejná a diváci tak mohou vypít mnohem více piva, než nyní. Zároveň tím zamezíme vhazování předmětů na ledovou plochu, což ocenil také ČSLH.”

V mezičase jsou diváci zvyklí na příval hudby, který je provozován za pomoci nejrůznějších technologií. Ty ale ze stadionu zmizí.
„Ano, byli bychom rádi, kdyby byl hokej považován za kulturní akci, kam mohou také rodiče s dětmi a celé utkání by se tak mělo nést v příjemném duchu a mělo by být doprovázeno nějakou přidanou hodnotou. Tu jsme pro následující sezonu zajistili. V rámci spolupráce bude na domácí stadion dojíždět Karlovarský symfonický orchestr, který bude po celou dobu vystupovat živě. Věříme, že se tím zvedne atraktivita našich klání a naleznou se diváci také z jiné cílové skupiny.”

Nejdůležitějším faktorem jsou samotní hráči. Jich se úleva životnímu prostředí, ale také finanční situace klubu dotkne.
„Konzultovali jsme to s hráči. Byli velmi vstřícní a našim krokům rozumí. Jdeme společnou vizí. Hráčů se týká zejména výměna hokejek, kdy jsme ukončili spolupráci s CCM. A-tým dostal za úkol si přes Velikonoce natrénovat pletení z vrbového proutí, tudíž nyní se zaměřují na tvorbu pomlázky. Během léta si tedy všichni hráči připraví hůl právě z této pomůcky. Bude to určitě velmi zajímavé, hráči také natrénují svou zručnost. Snažili jsme jít s kroky, které naučí naše hráče něčemu novému a vyzkouší si nevyzkoušené, což se nám určitě povedlo.”

Na závěr bych rád dodal, aby naši fanoušci šli spolu s naší vizí a pokusili se eliminovat dopad na životní prostředí a budou se s námi snažit pomoci naší planetě. Obecenstvo máme skvělé, proto jsme se také pro takto radikální kroky rozhodli a těšíme se z jejich reakcí!” ukončuje rozhovor jednatel klubu pan Václav Dobřemysl.