16.4. 2020 | Mládež | Kamila Ströerová
Mládež Baníku nezahálí ani v nelehké době

Ani v této nelehké době se život zcela nezastavil a ten sportovní obzvlášť ne. Mládež Baníku nezahálí a připravuje se na nadcházející sezonu. Dřepy na nohou, žonglování, posilování svalstva, práce s holí nebo střelba, tak nyní probíhá trénink sokolovských mladíků. Kvůli aktuální situaci se hráči nemohou připravovat společně, ale díky výzvě trenérů, skvělému přístupu samotných hráčů a jejich rodičů, se naše hokejové naděje dál aktivně připravují na nový ročník soutěží.

Za normálních okolností by si nyní hráči užívali zaslouženého volna po náročné sezoně. Vzhledem k situaci, která zasáhla celý svět, jsme přemýšleli, jak hráčům a jejich rodičům můžeme těžkou situaci odlehčit a naopak dodat trochu rozptýlení. Pro mladší a starší žáky jsme vymysleli několik výzev, v rámci kterých se měli natáčet při různých cvičeních. Jedním z nich byla například práce s holí po vzoru Akademiků Plzeň. Dle zaslaných materiálů soudíme, že se výzvy hráčům líbí. Dále jsme požádali, aby se baníkovské naděje natočili, jak zcela individuálně pracují na svých dovednostech. Dorazila k nám videa, kde mladí Baníkovci dělají kliky, leh sedy nebo střílí na bránu. Ta se postupně budou objevovat na našich sociálních sítích.

Pro kategorii základny trenéři připravili dvě stopovací soutěže, které mohli hráči absolvovat pěšky nebo na kole. V okolí Sokolova tak můžete vídat znaky se symboly Baníku schované v trávě či připevněné na stromech. Pokud je potkáte, prosíme, neničte je. Odměnou vám bude dětská radost!

Naším primárním cílem je přimět hráče, aby se odreagovali od denních starostí a navzdory aktuálně těžké době nepřestávali sportovat.