4.5. 2020 | A-tým | Kamila Ströerová
David Fečo, aneb z brankáře kustodem

Nedávno jsme upozornili na ukončení hokejové kariéry brankáře Davida Feča. Ten se rozhodl, že v klubu nadále zůstane a bude figurovat na pozici kustoda A-týmu.

Davide, od následující sezony budeš působit jako kustod A-týmu. Jak se na novou roli v kabině těšíš?
Před oznámením mého hráčského konce jsem věděl, že klub shání někoho do nové sezony na pozici kustoda, tak jsem neváhal. Jsem rád, že jsme se s Karlem Mlejnkem domluvili na mé roli v klubu, na kterou se moc těším.

Jak bys vůbec roli kustoda mužstva popsal? Co tě čeká?
Budu se starat o to, aby měl tým co nejlepší servis každý den, aby se kluci mohli soustředit jen na hokej. Ze své práce jsem vyškolený na broušení bruslí od profesionálů z Ameriky, takže budu klukům brousit brusle, aby jim to co nejlépe jezdilo. Dále budu mít na starosti objednávky výstroje, aby hráči měli vše, co potřebují. Budu tu vždy po ruce, když bude cokoliv potřeba. Moje práce bude, aby byl servis týmu ten nejlepší.

Sokolov nadále pokračuje ve zlepšování podmínek pro hráče a fanoušky. Jaké zlepšení čeká v nové sezoně A-tým?
Ihned po skončení sezony jsme intenzivně začali pracovat na zlepšování zázemí. Pracujeme na sauně, která je potřeba, aby kluci mohli v nabitém sezonním programu regenerovat. Dostali jsme také nové rotopedy do šatny, za které jsme moc rádi. Dále máme novou profi brusku, která se dá vozit i na venkovní zápasy, což je skvělé a je to ve zlepšení velký krok dopředu. Momentálně ještě řešíme další vybavení, které by celé zázemí A-týmu posunulo zase o krůček dál. Při téhle příležitosti děkuji všem, kteří nám s těmito kroky intenzivně pomáhají.

Bude pro tebe nějak zvláštní, že budeš pouze na střídačce a nebudeš moci pomoct klukům na ledě?

Myslím si, že bych na tuhle otázku mohl upřímně odpovědět až po několika zápasech, co prožiji v roli kustoda na střídačce. Možná budu na střídačce platnější, než když jsem byl na ledě (smích).

Kádr dobře znáš, nemáš trošku obavy, že si kluci z tebe budou dělat srandu, že jsi nyní jejich “podržtaška”?
To je jasné, že si budou dělat srandu. To už si ji nedávno dělal Rohy, prý mu budu nosit kafíčka do šatny každý den. Těším se, až mu donesu tu nejhnusnější kávu, kterou kdy měl (smích). S kustodem musí být podle mě sranda. Vím, že si ji kluci ze mě budou dělat a já z nich také. To k tomu patří a už se na to strašně těším.