3.5. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
Nové tváře: Jan Pohl

Pokračujeme v představování nových tváří a vítáme v Baníku zkušeného obránce Jana Pohla.

Devětadvacetiletý Jan Pohl začínal hokejovou kariéru v SC Kolín a postupně nastupoval za mládežnické týmy Hradce Králové, Sparty Praha a Horácké Slavie Třebíč. V devatenácti letech poprvé ochutnal hokej mezi dospělými v dresu Jablonce nad Nisou. Dále nastupoval za Kobru Praha, Havlíčků Brod a Ústí nad Labem. Právě v Ústí se natrvalo usadil v 1. lize. V sezoně 2016/2017 přestoupil do pražské Slavie, kde vydržel jeden rok a ten následující zamířil do Znojma, které působilo v EBEL lize. Za Orli odehrál 18 zápasů a na zbytek sezony se vrátil znovu do Slavie. Posledním působištěm Jana Pohla byla Dukla Jihlava, kde odehrál dvě kompletní sezony. V minulé sezoně dokonce zasáhl do jednoho extraligového zápasů v dresu Sparty. Celkem má v 1. lize odehráno 201 zápasů s bilancí 31 gólů a 87 asistencí. Baník tak získal do svých řad zkušeného a produktivního obránce, který by měl týmu pomoci v příští sestupové sezoně.

Honzo, vítej v Baníku. Jaké jsou první dojmy po podpisu smlouvy?
Dojmy jsou určitě pozitivní. Vše proběhlo rychle a já jsem maximálně spokojený.

Jaký byl hlavní důvod toho, že jsi kývl právě Baníku?
Měl jsem i jiné nabídky, ale jednání Baníku bylo korektní a rychlé, proto jsem se rozhodl pro Sokolov.

V loňské sezoně 48 zápasů a 28 bodů. To jsou na obránce slušné statistiky. Je ofenzivní hra z pozice beka tvojí předností?
Samozřejmě jsem tady hlavně od bránění, ale jsem ofenzivnější typ obránce, takže se budu snažit podporovat útok.

Věkem budeš patřit ke skupině nejstarších a nejzkušenějších hráčů. Mladším hráčům tak můžeš předávat své zkušenosti. Bude ti taková pozice vyhovovat?
Každý se podle mě do této pozice během své kariéry dostane a já s tím nemám žádný problém. Budu se snažit pomáhat mladším hráčům a bude na nich, jestli si z toho něco vezmou nebo ne.

Jaký cíl si dáváš do nadcházející sezony a je něco, co by si rád vzkázal fanouškům Baníku?
Budeme se snažit zabojovat o play off, a proto budu rád, když nás budou fanoušci podporovat v hojném počtu.

Díky za rozhovor!
Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.