8.5. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
Nové tváře: Denis Zeman

Poslední z nových tváří je obránce Denis Zeman, který k nám zamířil z Kadaně. Důrazný dvacetiletý bek se tak zařadil k Petru Přindišovi, Janu Pohlovi, Františku Klejnovi a Adamu Rulíkovi.

Denis Zeman se narodil 6. 12. 2000 v Chomutově, jehož je také odchovancem. Do dospělého hokeje zasáhl poprvé v sezoně 2018/2019, kdy nastoupil v jednom zápase Chance ligy za tým z Ústí nad Labem. V tomto ročníku se podíval i do A-týmu Pirátů, ve kterém si připsal deset extraligových startů a zaznamenal jednu asistenci. V loňské sezoně nastoupil znovu za Piráty, ale tentokrát už v Chance lize. Většinu sezony ale strávil v dresu SK Trhači Kadaň, kde se potkal i se současným trenérem Baníku Tomášem Hamarou. Pod jeho vedením se usadil v základní sestavě a odehrál 35 zápasů s bilancí čtyř branek a devíti asistencí. V dresu Sokolova bude chtít navázat na loňské výkony a zvýšit konkurenci v obranných řadách.

Denisi, jak se rodil tvůj přestup do Baníku? Kdy jsi zaregistroval první zájem?

První kontakt proběhl během ledna, kdy mě agent informoval o zájmu Baníku. Zvážil jsem pro a proti a rozhodl se nabídku přijmout.

Přestoupil jsi do nového klubu, ale opět tě povede trenér Tomáš Hamara, pod kterým jsi odehrál loňskou sezonu v Kadani. Bereš to jako výhodu?

Jsem rád, že budu znovu pod trenérem působit. S panem Hamarou jsem si sedl, mám rád jeho tréninky a líbí se mi i styl trénování.

Znáš někoho z nových spoluhráčů nebo jdeš úplně do neznáma?

Ještě spoluhráče moc neznám, ale nevidím v tom problém.

Co tě čeká v nejbližších dnech? Budeš shánět bydlení v Sokolově nebo budeš dojíždět?

Mám domluvený byt v Sokolově, takže plánuji stěhování.

Letošní sezona bude v Chance lize sestupová. Co očekáváš od příštího ročníku?

Konec minulé sezony byl takový všelijaký. Nehrozil sestup a lepší hráči se přesunuli do kvalitnějších týmu a mělo to vliv na konec ročníku. Doufám, že v příští sezoně zabojujeme a popereme se o předkolo play off.

Díky za rozhovor