8.5. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
Nové tváře: Denis Zeman

Poslední z nových tváří je obránce Denis Zeman, který k nám zamířil z Kadaně. Důrazný dvacetiletý bek se tak zařadil k Petru Přindišovi, Janu Pohlovi, Františku Klejnovi a Adamu Rulíkovi.

Denis Zeman se narodil 6. 12. 2000 v Chomutově, jehož je také odchovancem. Do dospělého hokeje zasáhl poprvé v sezoně 2018/2019, kdy nastoupil v jednom zápase Chance ligy za tým z Ústí nad Labem. V tomto ročníku se podíval i do A-týmu Pirátů, ve kterém si připsal deset extraligových startů a zaznamenal jednu asistenci. V loňské sezoně nastoupil znovu za Piráty, ale tentokrát už v Chance lize. Většinu sezony ale strávil v dresu SK Trhači Kadaň, kde se potkal i se současným trenérem Baníku Tomášem Hamarou. Pod jeho vedením se usadil v základní sestavě a odehrál 35 zápasů s bilancí čtyř branek a devíti asistencí. V dresu Sokolova bude chtít navázat na loňské výkony a zvýšit konkurenci v obranných řadách.

Denisi, jak se rodil tvůj přestup do Baníku? Kdy jsi zaregistroval první zájem?

První kontakt proběhl během ledna, kdy mě agent informoval o zájmu Baníku. Zvážil jsem pro a proti a rozhodl se nabídku přijmout.

Přestoupil jsi do nového klubu, ale opět tě povede trenér Tomáš Hamara, pod kterým jsi odehrál loňskou sezonu v Kadani. Bereš to jako výhodu?

Jsem rád, že budu znovu pod trenérem působit. S panem Hamarou jsem si sedl, mám rád jeho tréninky a líbí se mi i styl trénování.

Znáš někoho z nových spoluhráčů nebo jdeš úplně do neznáma?

Ještě spoluhráče moc neznám, ale nevidím v tom problém.

Co tě čeká v nejbližších dnech? Budeš shánět bydlení v Sokolově nebo budeš dojíždět?

Mám domluvený byt v Sokolově, takže plánuji stěhování.

Letošní sezona bude v Chance lize sestupová. Co očekáváš od příštího ročníku?

Konec minulé sezony byl takový všelijaký. Nehrozil sestup a lepší hráči se přesunuli do kvalitnějších týmu a mělo to vliv na konec ročníku. Doufám, že v příští sezoně zabojujeme a popereme se o předkolo play off.

Díky za rozhovor

Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.