13.5. 2020 | Mládež | Kamila Ströerová
Mládež začala s letní přípravou

Sokolovská mládež se pilně připravuje na následující sezonu. Letní příprava začala mládežnickým kategoriím 11. 5. 2020.

„Mládežnické kategorie začaly tento týden trénovat a čeká je sedmitýdenní cyklus. Od příštího týdne navážou na přípravu nejmladší kategorie a základna, kteří mají naplánovanou šestitýdenní přípravu. Podle věkové kategorie nabývá počet tréninkových jednotek. Nejmladší žáci mají trénink dvakrát až třikrát týdně. Starší žáci trénují čtyřikrát týdně a dorost trénuje pětkrát v týdnu, představuje plán letní přípravy Marek Brzobohatý, vedoucí trenér žákovských kategorií.

Letošní přípravu komplikuje pandemie virem Covid-19, která nepatrně zasáhla také do příprav mládeže. „Oproti předešlým létům nepoužíváme tělocvičny a sportovní haly, které jsme využívali, jako je Sportovní centrum Ural, kde jsme pracovali s cvičitelkami. To vše padlo. Celá příprava probíhá na venkovních sportovištích. Nic dalšího nás nelimituje.”

Suchá letní příprava není příliš oblíbená. Na ledovou plochu se mládežnické a žákovské kategorie dostanou zhruba na přelomu července a srpna. „Odvíjí se to znovu od věkových kategorií. Dorost spolu s juniorským týmem by mohl začít na přelomu července a srpna. Následně navážou žákovské kategorie, kteří možná budou mít první týden v srpnu dobrovolné tréninky a od druhého srpnového týdne už začne třítýdenní režim. Máme v plánu také soustředění. Přípravkám se prostor ubírá, osobně doufám, že od poloviny srpna by se mohly dostat na led.”

Struktura mládeže 2020/2021

Program letní přípravy mládeže 2020/2021

Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.