13.5. 2020 | Mládež | Kamila Ströerová
Mládež začala s letní přípravou

Sokolovská mládež se pilně připravuje na následující sezonu. Letní příprava začala mládežnickým kategoriím 11. 5. 2020.

„Mládežnické kategorie začaly tento týden trénovat a čeká je sedmitýdenní cyklus. Od příštího týdne navážou na přípravu nejmladší kategorie a základna, kteří mají naplánovanou šestitýdenní přípravu. Podle věkové kategorie nabývá počet tréninkových jednotek. Nejmladší žáci mají trénink dvakrát až třikrát týdně. Starší žáci trénují čtyřikrát týdně a dorost trénuje pětkrát v týdnu, představuje plán letní přípravy Marek Brzobohatý, vedoucí trenér žákovských kategorií.

Letošní přípravu komplikuje pandemie virem Covid-19, která nepatrně zasáhla také do příprav mládeže. „Oproti předešlým létům nepoužíváme tělocvičny a sportovní haly, které jsme využívali, jako je Sportovní centrum Ural, kde jsme pracovali s cvičitelkami. To vše padlo. Celá příprava probíhá na venkovních sportovištích. Nic dalšího nás nelimituje.”

Suchá letní příprava není příliš oblíbená. Na ledovou plochu se mládežnické a žákovské kategorie dostanou zhruba na přelomu července a srpna. „Odvíjí se to znovu od věkových kategorií. Dorost spolu s juniorským týmem by mohl začít na přelomu července a srpna. Následně navážou žákovské kategorie, kteří možná budou mít první týden v srpnu dobrovolné tréninky a od druhého srpnového týdne už začne třítýdenní režim. Máme v plánu také soustředění. Přípravkám se prostor ubírá, osobně doufám, že od poloviny srpna by se mohly dostat na led.”

Struktura mládeže 2020/2021

Program letní přípravy mládeže 2020/2021

...více zde.
...najdete zde.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.