6.6. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Jak bude vypadat příští ročník Chance ligy?

Devatenáct mužstev, dvoukolová základní část, následuje play off, respektive play down. Takový je ve zkratce plán příštího ročníku Chance ligy. Včera odpoledne zveřejnil Výkonný výbor Českého hokeje herní systém tří nejvyšších hokejových soutěží v Česku.

Sokolovský Baník čeká druhá sezona v Chance lize. V té narazí celkem na osmnáct soupeřů (jejich seznam naleznete pod článkem). Základní část bude rozdělena na dvě části, podobně jako loni. V první části se utká každý s každým systémem doma – venku (čeká nás celkem 36 utkání). Druhá část základní části bude po roce znovu rozdělena do dvou pater. V „horní“ polovině ligy na sebe znovu narazí prvních deset týmů po první části. Znovu každý s každým, doma – venku, celkem tedy dalších 18 zápasů. Týmy, které po první části zůstaly na 11. až 19. místě, čeká 16 kol se stejným systémem. Ovšem pozor, v sezoně 2020/21 mužstva na 18. a 19. místě rovnou sestupují do druhé ligy.

Třetí část sezony zahrnuje předkolo play off a nově také play down. Předkolo play off se bude týkat klubů na 5. až 10. místě „horní“ skupiny a prvních dvou ze „spodní“ skupiny. Hrát se bude na tři vítězná utkání, postupující čeká klasické play off, do kterého automaticky postupují první čtyři celky „horní“ skupiny. Vítěz play off přímo postupuje do extraligy.

Jediným týmem, jemuž po základní části končí sezona, je ten, který se umístí na 13. místě. Celky od 14. do 17. místa čeká play down. Hrát se bude na čtyři vítězná utkání. Vítězové si zahrají Chance ligu i v dalším roce. Poražení se utkají spolu, znovu na čtyři výhry. Kdo prohraje, padá o soutěž níž. Vítěze tohoto souboje čeká boj o záchranu v baráži s vítězem druhé ligy.

Známe zatím jen některé termíny. Nový ročník začne v sobotu 12. září. Nadstavba potrvá od 13. ledna do 8. března. Vítěz Chance ligy i všichni sestupující budou známi nejpozději 30. dubna. Přesný rozpis utkání zatím není znám.

V nejbližší době vás budeme informovat o zahájení prodeje permanentních vstupenek, plánu přípravných utkání a dalších podrobnostech o sezoně 2020/21, která se v Sokolově ponese na vlně oslav 75. výročí založení klubu.

Účastníci Chance ligy v sezoně 2020/21:

AZ Heimstaden Havířov

Draci PARS Šumperk