6.6. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Jak bude vypadat příští ročník Chance ligy?

Devatenáct mužstev, dvoukolová základní část, následuje play off, respektive play down. Takový je ve zkratce plán příštího ročníku Chance ligy. Včera odpoledne zveřejnil Výkonný výbor Českého hokeje herní systém tří nejvyšších hokejových soutěží v Česku.

Sokolovský Baník čeká druhá sezona v Chance lize. V té narazí celkem na osmnáct soupeřů (jejich seznam naleznete pod článkem). Základní část bude rozdělena na dvě části, podobně jako loni. V první části se utká každý s každým systémem doma – venku (čeká nás celkem 36 utkání). Druhá část základní části bude po roce znovu rozdělena do dvou pater. V „horní“ polovině ligy na sebe znovu narazí prvních deset týmů po první části. Znovu každý s každým, doma – venku, celkem tedy dalších 18 zápasů. Týmy, které po první části zůstaly na 11. až 19. místě, čeká 16 kol se stejným systémem. Ovšem pozor, v sezoně 2020/21 mužstva na 18. a 19. místě rovnou sestupují do druhé ligy.

Třetí část sezony zahrnuje předkolo play off a nově také play down. Předkolo play off se bude týkat klubů na 5. až 10. místě „horní“ skupiny a prvních dvou ze „spodní“ skupiny. Hrát se bude na tři vítězná utkání, postupující čeká klasické play off, do kterého automaticky postupují první čtyři celky „horní“ skupiny. Vítěz play off přímo postupuje do extraligy.

Jediným týmem, jemuž po základní části končí sezona, je ten, který se umístí na 13. místě. Celky od 14. do 17. místa čeká play down. Hrát se bude na čtyři vítězná utkání. Vítězové si zahrají Chance ligu i v dalším roce. Poražení se utkají spolu, znovu na čtyři výhry. Kdo prohraje, padá o soutěž níž. Vítěze tohoto souboje čeká boj o záchranu v baráži s vítězem druhé ligy.

Známe zatím jen některé termíny. Nový ročník začne v sobotu 12. září. Nadstavba potrvá od 13. ledna do 8. března. Vítěz Chance ligy i všichni sestupující budou známi nejpozději 30. dubna. Přesný rozpis utkání zatím není znám.

V nejbližší době vás budeme informovat o zahájení prodeje permanentních vstupenek, plánu přípravných utkání a dalších podrobnostech o sezoně 2020/21, která se v Sokolově ponese na vlně oslav 75. výročí založení klubu.

Účastníci Chance ligy v sezoně 2020/21:

AZ Heimstaden Havířov

Draci PARS Šumperk

HC Baník Sokolov

HC Benátky nad Jizerou

HC Dukla Jihlava

HC Frýdek-Místek

HC RT TORAX Poruba 2011

HC Slavia Praha

HC Stadion Litoměřice

HC Stadion Vrchlabí

HC ZUBR Přerov

Hokej Ústí nad Labem

LHK Jestřábi Prostějov

Piráti Chomutov

Rytíři Kladno

SC Kolín

SK Horácká Slavia Třebíč

SK Trhači Kadaň

VHK ROBE Vsetín

Více info ZDE.
Místo původně plánovaného utkání 6. kola proti Třebíči odehrajeme v pondělí 28. 9. předehrávku 26. kola proti Benátkám nad Jizerou. Utkání začíná v 17 hodin.
Domácí utkání dne 28.9. neproběhne s SK Horácká Slavia Třebíč kvůli podezření na koronavirus u hráčů Třebíče. Nyní jednáme o případné předehrávce s jiným z týmů Chance ligy. O změnách budeme informovat a do Třebíče posíláme hodně sil.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!
více info ZDE a ZDE.

Z důvodu karantény, která zasáhla do přípravy obou celků, se ruší přípravné utkání s Litoměřicemi. O osudu utkání se Slavií Praha se bude rozhodovat. Bližší informace o celé přípravě a aktuální situaci připravujeme.

...více info ZDE.
.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.