Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
7.6. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Ohlasy po soustředění na Božím Daru

Ohlasy po soustředění na Božím Daru

První měsíc letní přípravy mají za sebou hráči A-týmu. Na začátku tohoto týdne strávili čtyři dny na soustředění na Božím Daru, konkrétně v Apartmánech Engadin, jenž jsou již tradičním partnerem našeho klubu. Jaká je zatím příprava, jak si užili pobyt v Krušných horách a jestli už se sžili s týmem – na to jsme se zeptali nových tváří našeho klubu.

Letní příprava zatím šlape podle plánu, to potvrzuje i David Tůma, posila ze Vsetína: „Vychází nám počasí na trénování, je to paráda!“ „Tréninky jedeme všichni na sto procent, máme chuť pracovat,“ souhlasí také František Klejna. A že by se hráči šetřili? To ani náhodou. „Je to dřina. Máme hodně tréninků venku, nějaké kruhové tréninky, posilovnu,“ vyjmenovává Vojtěch Kropáček. Denis Zeman oceňuje zázemí na zimním stadionu: „Je to na první ligu na vysoké úrovni, je tu i super střelnice.“ Individuálně se zatím připravuje pouze Martin Kadlec, který pracuje pod dohledem kondičního trenéra Martina Iterského.

Loňský nejlepší střelec ligy si však soustředění na Božím Daru ujít nenechal. „Jsem moc rád, že jsem tam mohl s ostatními kluky vyrazit. Užil jsem si tu novou partu,“ pochvaloval si Martin Kadlec. O den později dorazil do hor Denis Zeman: „Přijel jsem až v úterý, protože v pondělí jsem ještě psal didaktické testy. Na Božím Daru to bylo vážně pěkné.“ „Mohli jsme se konečně lépe seznámit, bylo fajn být spolu celých 24 hodin denně,“ potvrzuje jeho slova útočník Tůma a obránce Jan Pohl ještě dodává: „Na soustředění jsme se všichni dobře poznali, celý pobyt byl parádní, za mě všechno dobré.“ Hráči si také pochvalovali zázemí, které jim poskytl partner klubu Apartmány Engadin. „Zázemí bylo vážně špičkové. Měli jsme k dispozici jak různá hřiště nebo tenisový kurt, tak uvnitř prostory na regeneraci, vířivku, bazén, infra saunu. Prostě vše, co člověk potřebuje,“ liboval si mladý forvard Vojtěch Kropáček. A že byl odpočinek po těžké dřině důležitý potvrzují i slova Františka Klejny: „Pořádně jsme si zamakali. Naštěstí jsme tvrdý trénink zlehčili nějakými hrami. Takový fotbal nás ale hrozně hnal, všichni jsme totiž chtěli vyhrát!“

Kromě Martina Kadlece už se všechny posily přestěhovaly do dojezdové vzdálenosti od sokolovského zimního stadionu. Jak se sžívají s novým týmem a novým městem? „V klubu vše funguje, vše můžu hodnotit jen pozitivně. Přestěhovaní už jsme, bydlíme deset minut od stadionu, je tu krásná příroda, máme kam chodit se psem,“ hodnotí přesun na západ Čech Jan Pohl. Vojtěch Kropáček už sdílí byt s Denisem Zemanem: „Už jsme se s Denisem zabydleli, beru to tu jako druhý domov. Sokolov je pěkné město, bydlíme blízko jezera Medard. Líbí se mi příroda okolo, často tam chodíme na procházky.“ „Když jsem sem přicházel, znal jsem tak dva kluky. Dnes už je to v pohodě, udělali jsme tu dobrou partu,“ potvrzuje Vojtěchův spolubydlící. Karlovarský odchovanec Klejna zůstává v lázeňské metropoli, do Sokolova bude dojíždět: „Stěhování se nekonalo, budu dojíždět. Už jsme se domluvili s dalšími kluky, že se budeme střídat. V týmu zatím vše klape, všichni jsme si sedli a jsme dobrá parta. Už se nemůžeme dočkat, až vlétneme na led a budeme se moct ukázat.“ Na led se těší také David Tůma: „Až na ledě se ukáže, jaká jsme parta, ale jsou tu skvělí kluci, určitě budeme tahat za jeden provaz.“

Krátké zprávy
... najdete ZDE.
... tímto děkujeme Koupališti Michal za útočiště. Foto ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
...více ZDE.
Více podrobností ohledně nové sezony, přípravných utkání a prodeje permanentek připravujeme...
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
...více zde.
...najdete zde.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete zde.
...najdete zde.
...najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.
...najdete zde.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).