19.6. 2020 | Mládež | Tomáš Stehlík
Ohlédnutí za účastí hráčů A-týmu na trénincích mládeže - 1. díl

Parádní akci mají za sebou nejmladší hokejisté Baníku. V úterý a ve středu se totiž na jejich trénincích objevili také hráči áčka. V první části ohlédnutí za těmito speciálními tréninky se zaměříme na kategorie od základny po U10.

Trénink nejmladších dětí, tedy hokejové základny, pod dohledem trenéra Ivana Říhy absolvoval kapitán baníkovského A-týmu Tomáš Rohan. „Myslím, že děti si Rohyho užily, ukázaly mu, co se na tréninku naučily a hlavně mu daly zabrat,” zhodnotil trenér Říha tuto zajímavou zkušenost a se smíchem dodal: „Po prvních dvaceti minutách tréninku za mnou Tomáš přišel celý udýchaný a říkal, že je to náročnější než trénink áčka.” Malí hokejisté si zahráli hry, trénovali obratnost a práci s florbalovou holí a míčkem. Že si v přípravě nikdo nedovolí žádné úlevy potvrdil i Tomáš Rohan: „Kluci makali, užívali si to, přesně jak to má být. Líbilo se mi, že trio trenérů Ivan Říha, Tomáš Petrák a Honza Pfister mají kluky vychované. Když jeden z nich mluvil, kluci poslouchali a pak dělali to, co měli.” Základna ukončí letní přípravu na konci června, na led děti vyjedou poprvé na konci srpna. Na začátku září pak mají v plánu účast na turnaji v Ostrově.

Nový muž ve trenérském štábu mládeže Tomáš Kvapil má letos na starosti kategorii U9. Jeho parta měla možnost trénovat s obráncem Petrem Přindišem. „Očekávali jsme, že Přinďa klukům ukáže, jak věci dělat správně a hlavně, že jim řekne, jak k tréninkům a k hokeji obecně přistupovat. To Petr zvládnul na jedničku a my mu děkujeme, že k nám na trénink zavítal,“ vyprávěl spokojeně trenér Kvapil. Vše si pochvaloval také bek, který loni strávil na ledě nejvíc času ze všech hráčů áčka: „Trénink jsem si užil. Vedl jsem jejich rozcvičku, dělali poprvé atletickou abecedu. Kluci byli šikovní. Hráli jsme i florbal a s hokejkou byli tak dobří, že mě to až překvapilo.“ Příprava kategorie U9 pokračuje do 29. června, do té doby čekají malé hokejisty ještě tři tréninky. „Rádi bychom stihli i nějaký společný výlet na kolech. Potom budou mít kluci celé prázdniny volno a když se nám to povede, zorganizujeme v srpnu ještě dvou nebo třídenní soustředění,“ plánuje Tomáš Kvapil a dodal, že po prázdninách vletí kluci rovnou na led.

Trénink s Jaromírem Kverkou si užila také parta hokejistů kategorie U10, kterou má na starost trenér Richard Gregor. „Vyšlo nám příjemné počasí, kluci byli namotivovaní přítomností profíka,“ nacházel samá pozitiva kouč přípravky. V tréninku malí hokejisté rozvíjeli své dovednosti jako koordinaci, rychlost, reakci nebo sílu. Zahráli si také fotbal a házenou. „Trenéři připravili výborný trénink. I pro mě bylo inspirující, jak makali, jak do všeho byli zapálení. Také jsem si dal pěkně do těla,“ zářil Jaromír Kverka, který prozradil, že se s trenéry domluvil na případné další účasti na tréninku.