22.6. 2020 | Mládež | Tomáš Stehlík
Ohlédnutí za účastí hráčů A-týmu na trénincích mládeže - 2. díl

Druhý díl našeho ohlédnutí za tréninky hráčů A-týmu s mladými hokejisty obsáhne kategorie žáků - tedy U11 až U14. Pod taktovkou trenérů Gregora, Zbránka a Brzobohatého si trénink s nadějemi sokolovského hokeje vyzkoušeli David Tůma, Denis Zeman, Jan Pohl a Tomáš Vracovský.

Nejmladší žákovská skupina U11 s trenérem Richardem Gregorem přivítala na svém úterním tréninku čerstvou posilu ze Vsetína Davida Tůmu. „Trénink se mi moc líbil. Kluky to muselo bavit od začátku do konce, trenéři ho připravili skvěle,“ zhodnotil vysoký útočník podvečerní trénink v areálu Baníku. Pochvaloval si také nasazení mladých hokejistů: „Trénink byl hodně herní. Každý kluk chtěl vyhrát, všichni do toho dali maximum. Kluci to odmakali, jak měli a co je nejdůležitější, všechny to bavilo.“

Myšlenka společného tréninku se zamlouvala také novému kouči mládeže Radimu Zbránkovi. Ten v úterý absolvoval rovnou dvě tréninkové jednotky. Nejprve odpoledne s hráči kategorie U12, večer pak se staršími hráči U14. „Byla to velmi vydařená akce. Na všech bylo vidět nadšení, takže to dle mého názoru účel splnilo,“ spokojeně komentoval Radim Zbránek zapojení profesionálů. Kladně hodnotil novou zkušenost také Denis Zeman, který přijal pozvánku na trénink kategorie U12. „Byla to super akce! Moc jsem si to užil, bylo to i pro mě zpříjemnění suché přípravy, která nám pomalu končí,“ hodnotil spokojeně nováček v sokolovské obraně. Co ho překvapilo? „Že měli docela náročný trénink. Běhaly se shody, kluci makali. Na konci se hrály nějaké hry, různé přetlačované. Určitě bych si to někdy zopakoval.“

Dalším obráncem, který se připojil k žákům, byl Jan Pohl. Ten trénoval s kategorií U13 pod vedením trenéra Marka Brzobohatého. „Moc mě to bavilo, užil jsem si to. Trochu jsem se vrátil do dětských let. Mohl jsem na chvilku vypnout a zablbnout si s kluky. Hráli jsme fotbal, vybíjenou. Myslím si, že s mládeží se tu pracuje velice dobře,“ chválil trenérský tým obránce, který do Sokolova přestoupil z Jihlavy. Spokojený byl také trenér Brzobohatý: „Je to vždy zpestření, když do toho tréninku přijde někdo jiný a má co nabídnout. Kluci Honzu Pohla rychle vtáhli mezi sebe, ten si pak vzal na sebe trénink žebříku, klukům ukázal nové cviky. Na konci si pak všichni zahráli fotbal, všichni pak odcházeli z tréninku nadšení.“ Letní příprava kategorie U13 končí 25. června, kdy si v posledním tréninku žáci zahrají proti rodičům. Na led vyjedou mladí hokejisté druhý týden v srpnu.

Druhá parta trenéra Zbránka, tedy hráči U14, přivítala na svém tréninku Tomáše Vracovského. Ten měl největší radost z toho, že jeho tým porazil ve fotbalu tým trenéra. „Jsem moc rád, že můj tým vyhrál proti trenérovi, takže jsme na konci nemuseli dělat žádný trest,“ komentoval s úsměvem mladý střelec. „Trénink jsme si moc užil. Líbilo se mi, že nikdo neremcal a všechno se vždy dělalo naplno. S kluky jsem si stihl i pokecat, byla zábava. A docela hodně jsem se také zapotil.“

To dokládá, že mladí baníkovci budou na novou sezonu připraveni dobře.