28.6. 2020 | Mládež | Anna Veselá
Mládež Baníku zakončila suchou část letní přípravy Sokolovským pětibojem

V areálu zimního stadionu proběhla akce pod vedením hlavního trenéra mládeže Radima Zbránka s názvem Sokolovský pětiboj. Účastnili se hráči kategorií U12-U14 i děti z řad veřejnosti.

V nedělních odpoledních hodinách proběhl v areálu zimního stadionu Sokolovský pětiboj. Byla to akce na poslední chvíli, napadlo mě to minulý týden. Chtěl jsem se s klukama nějak rozloučit před pauzou, a tak jsem vymyslel tohle,“ vysvětluje hlavní trenér mládeže Radim Zbránek.

Sokolovský pětiboj byl přístupný všem, podmínkou účasti byla vlastní hokejka. „Koncem týdne mě napadlo, že bychom mohli pozvat i lidi mimo hokej a i když nebylo moc času dostat to pořádně mezi veřejnost v Sokolově, přišly čtyři děti, které hokej nehrají. Doufám, že se jim akce líbila.“ říká nadšeně Radim Zbránek.

A jak pětiboj vypadal? Nejdřív jsme běželi okruh kolem stadionu, potom jsme házeli na koš a za každý netrefený koš jsme běželi kolečko navíc. Potom jsme skákali v pytli, následně jsme přeběhli na stanoviště slalomu s míčem a na závěr jsme stříleli na terče v bráně na hokejové střelnici, kde jsme měli pět pokusů a opět za každý netrefený terč jsme museli oběhnout kolečko okolo střelnice. Bylo to pěkné, ale docela vyčerpávající. Stanoviště byla různě po areálu a mezi nimi jsme se přesouvali během,“ vysvětluje vítěz pětiboje a útočník kategorie U14 David Sztolarik a dodává: Mně ale ten běh nevadil, mám ho rád. Nejvíc jsem se zapotil u fotbalu, ten slalom byl na mě moc dlouhý.

Všichni účastníci se rozloučili vyhlášením vítězů, rozdáním drobných cen a společnou fotkou. Mám radost. Před pauzou jsme se rozloučili, kluci se po nedělním obědě protáhli a já můžu v klidu odjet domů,“ ukončuje první Sokolovský pětiboj s úsměvem Radim Zbránek.

Baníkovskou mládež teď čeká prázdninová pauza a v srpnu se vrací zpátky na led.