3.8. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Vyjádření klubu k aktuální situaci

Vzhledem k aktuální situaci se mění program přípravných utkání. Nejasné jsou zatím také okolnosti ohledně návštěvnosti. Klub HC Baník Sokolov aktivně pracuje a zjišťuje možnosti, jak další přípravná utkání odehrát a zpřístupnit je fanouškům.

Prohlášení jednatele klubu pana Václava Dobřemysla:

"Přestože jsme byli všichni připraveni na začátek přípravy na ledě, vzhledem ke stávající situaci a výskytu nemoci COVID-19 v týmu musíme hokej ještě na chvíli odložit.

Rád bych všechny ujistil, že na prvním místě je pro nás zdraví hráčů, všech zaměstnanců klubu i našich fanoušků. To s sebou však v dnešní době nese různá opatření a omezení. Příprava našeho seniorského týmu je prozatím odložena. Hráči A-týmu a realizační tým podstoupí ještě tento týden testy na COVID-19. Do přípravy se budou moci zapojit pouze hráči s negativním testem. V minulém týdnu proběhla na zimním stadionu plošná dezinfekce a klub nadále funguje za zvýšených hygienických opatření.

Fanoušky prosím o trpělivost. Děláme vše, co je v našich silách, aby zbytek přípravy proběhl podle plánu. Sledujte nadále naše webové stránky, Facebook a další sociální sítě. Tak budete vždy informování o aktuální situaci.

Pevně věřím, že další průběh sezony bude bez komplikací a těším se, až se potkáme při sledování hokeje v Sokolově."

Václav Dobřemysl

jednatel klubu a předseda výkonného výboru

Domácí fanoušci se hokeje měli dočkat na začátku srpna. Jenže týmová karanténa postupně zrušila jak venkovní utkání s Mostem, tak domácí premiéru proti Benátkám nad Jizerou. Kvůli přerušené přípravě obou celků byl nakonec zrušen i druhý domácí zápas, který měl Baník odehrát 11. srpna s Litoměřicemi. Jaký bude osud utkání se Slavií Praha, které by se mělo podle původních plánů hrát ve čtvrtek 13. srpna v hlavním městě, je zatím nejisté.

Pokud nenastanou žádné další komplikace, v pondělí 17. srpna na domácím ledě přivítáme soupeře z druhé ligy, konkrétně Klatovy. Hrát se bude od 18 hodin. Ve čtvrtek 20. srpna do Sokolova přijede pražská Slavia, tentokrát je úvodní buly naplánováno už na 17:30.

Na konci srpna si v Sokolově od hokeje odpočineme, A-tým čekají tři venkovní zápasy. Nejprve v úterý 25. srpna s Benátkami, poté ve čtvrtek 27. srpna na ledě souseda z loňské tabulky Kadaně a poslední srpnový den další výjezd, tentokrát do Litoměřic.

Generálkou na nový ročník Chance ligy bude utkání s karlovarskou Energií. To bude také tradiční utkání O pohár hejtmana Karlovarského kraje.

Baník momentálně dělá ve spolupráci s hygieniky vše pro to, aby zajistil přístup fanoušků na domácí utkání. O veškerých novinkách vás budeme nadále informovat.

Poslední utkání základní skupiny na MS našim juniorům vyšel, Rakousku vstřelili sedm branek a vyhráli jasně 7:0. Ve čtvrtfinále vyzvou v neděli 3. ledna v 1:00 ráno našeho času domácí reprezentaci. Michal Gut vinou lehčího zranění do zápasu s Rakouskem nezasáhl.
Třetí utkání základní skupiny české juniorské reprezentaci nevyšlo, když týmu USA naši mladíci podlehli vysoko 0:7. Michal Gut strávil na ledě jen necelé dvě minuty (3 střídání) v první třetině. Připsal si jednu střelu na branku a prohranou buly.
Michal Gut nastoupil ve třetí formaci s Pavlem Novákem a Adamem Raškou. Strávil na ledě přes 10 minut a připsal si dvě trestné minuty.