2.8. 2020 | Mládež | Anna Veselá
Dorostenci a junioři začali přípravu na ledě

Po A-týmu, který musel po dvou dnech přípravy na ledě do karantény kvůli výskytu koronaviru u jednoho hráče, začaly s přípravou také nejstarší mládežnické kategorie baníkovců. Dorost i juniory pod vedením trenéra Jiřího Parkmanna čeká měsíční příprava na ledě, pár přípravných utkání a dvě soustředění. Start soutěže je naplánován na 6. září u dorostu a 20. září u juniorů.

Po měsíčním volnu se na zimním stadionu v Sokolově sešli také hráči dorostu a juniorů. Start přípravy na ledě se ovšem neobešel bez komplikací. „S dorostem jsme se sice sešli v neděli 26.7. dopoledne, ale následující dva dny jsme museli tréninky přerušit kvůli dezinfekci stadionu“ poukazuje na následky situace v A-týmu hlavní trenér obou kategorií Jiří Parkmann.

Juniorům kvůli pozdějšímu startu sezony začala příprava skoro o týden déle. „S juniory jsme se poprvé viděli 30.7., protože jim začíná sezona o dva týdny později než dorostu,“ dodává Parkmann.

Obě kategorie začaly v klasickém režimu, tzn. jedna tréninková jednotka denně. „Na ledě se teď na začátku přípravy soustředíme hlavně na dovednosti a obratnostní bruslení. Od pondělí 3.8. přípravu zintenzivníme soustředěním a obě kategorie absolvují dvě tréninkové fáze denně. Soustředění zakončíme o víkendu přípravnými utkáními. V sobotu se junioři i dorost utkají doma s Třemošnou, v neděli pak dorost sehraje utkání v Karlových Varech a junioři v Klášterci nad Ohří.“ představuje trenér plán na následující týden.

Další soustředění dorostence i juniory čeká koncem srpna. „Plán je takový, že zakončíme přípravu 29.8. turnajem v Třemošné. Pro juniory se ještě snažíme sehnat pár přípravných utkání v září, než začne soutěž.“

A jak hodnotí trenér začátek přípravy na ledě? „Jsem překvapen přístupem hráčů dorostu. Kluci se opravdu snaží. Junioři se rozhýbávají a věřím, že také budou pracovat s nasazením.“