21.8. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Souboj O pohár hejtmana se blíží, jaká je jeho historie?

Místo tradičního termínu po vánočních svátcích se letos fanoušci dočkají utkání s karlovarskou Energií už na začátku září. Pojďme si připomenout uplynulé ročníky této charitativní akce.

Na začátku celého projektu byla tehdy dvouletá Tonička Kaplanová. Ta se narodila s formou mozkové obrny, která jí nedovolovala volný pohyb, navíc ji trápily problémy se zrakem. Tehdy se spojily dva západočeské kluby a domluvily přátelské charitativní utkání, které mělo rodině Kaplanových z Karlových Varů aspoň trochu pomoci v těžké situaci.

A to se povedlo! Vždyť už první ročník přinesl malé Toničce příspěvek více než 42 tisíc korun. Baník v roce 2017 sice prohrál s Energií vysoko 3:9, ale v utkání šlo o něco úplně jiného, výsledek nebyl důležitý. Fanoušky potěšila charitativní tombola a autogramiáda hokejistů z obou týmů. Přímo na ledě zažil první ročník i Martin Osmík, tehdy v barvách Energie. Bylo to příjemné zpestření v sezoně. Nešlo úplně o výsledek, spíš si ten zápas užít," pochvaluje si útočník, který loni nastoupil naopak v dresu Sokolova a černo-žluté barvy bude hájit i letos. „Pamatuju si, že v roce 2017 jsme dostali pěknej klepec (smích)," vzpomíná na první ročník kapitán Tomáš Rohan.

Že se z utkání O pohár hejtmanky Karlovarského kraje stane tradice, se rozhodlo o rok později. Přestože odveta původně v plánu nebyla, nakonec se v Sokolově oba partnerské kluby potkaly znovu. Byla z toho výhra Baníku 5:3, který si tak poprvé a zatím naposledy sáhl na pohár pohár pro vítěze. Hlavní pointou však byla opět pomoc. Sportovnímu klubu pro zrakově postižené SK Kontakt Karlovy Vary se vybralo díky fanouškům více než 70 tisíc korun! „O rok později se nám podařilo vyhrát. Na Baníku byla parádní atmosféra od fanoušků obou stran a na ledě to mělo náboj. Řekli jsme si v kabině, že i když o nic nejde, chceme vyhrát. Je to derby a ať chcete, nebo ne, rivalita tam byla, je a vždycky bude,"  hodnotí druhý ročník opět kapitán.

Třetí ročník přinesl zatím nejtěsnější výsledek. Baník sice už v šesté minutě prohrával 0:2, deset minut před koncem pak 2:4, pokaždé se dokázal na soupeře dotáhnout a extraligová Energie nakonec slavila výhru až po samostatných nájezdech. Utkání se přesunulo na zimní stadion v Chebu, hrálo se totiž pro dětský domov v Chebu a malou Magdalenku z Lipové u Chebu, která bojovala se zhoubným nádorem. Kromě tomboly tentokrát přispěla i dražba zápasových dresů. Vybralo se nakonec přes 51 tisíc korun.

Tradice pokračuje, zápas O pohár hejtmana Karlovarského kraje se po roce vrací do Sokolova. Čtvrtý ročník se z důvodu nabitého programu obou klubů odehraje už 3. září, začátek utkání je plánován na 18 hodin.

Vzhledem ke skutečnosti, že aktuálně nařízená opatření zakazují mimo omezení návštěvnosti jakékoliv ceremoniály jako předávání poháru pro vítěze či šeku pro někoho, komu by byl výtěžek z utkání určen, přijde letos tradiční utkání o charitativní podtext, do budoucna se k němu ale zcela jistě vrátí.

Informace o vstupenkách přineseme v následujících dnech.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.