24.8. 2020 | Mládež | Tomáš Stehlík
Úspěch kategorie U13 na turnaji v Karlových Varech!

Mladí hokejisté Baníku kategorie U13 si připsali skvělý výsledek na turnaji v Karlových Varech. V konkurenci týmů Energie, Třemošné a německého Mannheimu obsadili výborné druhé místo.

Tradiční turnaj kategorie U13, nebo chcete-li sedmých tříd, se uskutečnil v neděli 23. srpna v Karlových Varech. Hrálo se systémem každý s každým na dvě bodované třetiny. Za výhru byly uděleny dva body, za remízu jeden.

V základní skupině Baníkovci porazili karlovarskou Energii, poté podlehli německému soupeři a na závěr si připsali remízu 1:1 a výhru 4:1 nad Třemošnou. Postoupili tedy rovnou do finále, kde je čekala odveta s hokejisty Mannheimu. Ti potvrdili svou kvalitu, když Sokolov porazili i potřetí, těsně 2:1.

„Zápasy na turnaji byly prvními přípravnými utkáními po dlouhé pauze a měly velmi vysokou úrověň. Kluci předvedli, že letní příprava měla smysl a že jsou na sezonu dobře připraveni. Ve všech utkáních šli do hry naplno a snažili se zúročit získané dovednosti a fyzičku. Bojovali a já jsem hráčům poděkoval za odmakaný a náročný turnaj," zhodnotil trenér Marek Brzobohatý úspěšný vstup do sezony.

Baník na turnaji nastoupil v této sestavě: Novák - Herout, Bauer, Nešvera, Hotárek, Gregor, Moulis, Mähler, Skála, Šedivec, Křivka, Makaj, Rybár, Beran.

Výsledky základní skupiny:

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 0:1, 0:3