27.8. 2020 | Mládež | Tomáš Stehlík
Žákovské kategorie mají za sebou povedené soustředění

V minulých týdnech proběhlo na sokolovském zimním stadionu a ve sportovním areálu Baníku Sokolov soustředění mladších a starších žáků. Mladí hokejisté při něm trénovali ve dvou fázích denně, na ledě i mimo led.

Tato několikadenní příprava se nesla v duchu vysoké intenzity a každá fáze tréninku trvala dvě až tři hodiny. „Hráči si sáhli kolikrát až na dno svých sil,“ prozradil trenér mládeže Radim Zbránek. Trenéři mladým hokejistům nedovolili vypustit jediný cvik nebo ulehčit jedinou minutu. Jelikož ale hokej není jen pot a dřina, obsahovaly tréninkové bloky také teoretickou přípravu. Nechyběly ani jiné sporty jako fotbal, hokejbal, basketbal, nohejbal, rychlostní a dovednostní hry, ragby nebo dokonce americký fotbal v hokejové výstroji. „Bylo to náročných deset dnů, kdy se střídala dřina se zábavou. Bylo super být s týmem a s novým trenérem,“ hodnotil soustředění Adam Hanek, který nastupuje za starší žáky.

Součástí přípravy byla také přednáška nejen pro hráče, ale také pro rodiče. Na starost si ji vzal trenér Radim Zbránek a týkala se „Stravování a pitného režimu ve sportu“. Nechyběla ani regenerace. Hokejoví žáci sbírali síly v krytém bazénu nebo na koupališti nedaleko zimního stadionu. „Kluci makali, dřeli a šli všechny dny naplno,“ pochvalovali si trenéři Radim Zbránek a Marek Brzobohatý a s úsměvem dodali: „I když někdy jsme je museli povzbudit zvýšeným hlasem nebo odměnou v podobě nezáživného bruslení, ale to k tomu taky patří.“

Na závěr soustředění se uskutečnila první přípravná utkání s HC Meteor Třemošná. Oba zápasy sice baníkovci prohráli, ale trenéři chtěli hlavně vidět kluky při zápase. „Byly vidět i dobré momenty, které vycházely ze soustředění. Ale samozřejmě také nedostatky, na kterých musíme ještě zapracovat,“ shrnul dojmy ze zápasů Zbránek. Žákovské kategorie postupně čekají další přípravná utkání. Síly změří s plzeňskými Wolves, HC Žebrák, HC Louny a nebude chybět ani odveta v Třemošné.