2.9. 2020 | Mládež | Tomáš Stehlík
Baník se loučil s prázdninami v Retru

V neděli 30. srpna se Baník Sokolov už podruhé za sebou loučil s prázdninami. Akce v areálu Retro coffee&bar se navzdory vytrvalému a vydatnému dešti povedla na výbornou.

Poslední prázdninová neděle patřila dětem. Po roce jsme znovu přivítali malé hokejové nadšence na akci Rozloučení s prázdninami v Retro coffee&bar za sokolovským gymnáziem. Baník byl generálním partnerem celé akce. Loňské nádherné počasí a hojná účast dětí nasadila laťku hodně vysoko.

Baníkovci i letos pojali akci za vlastní a díky trenérům mládeže Ivanovi Říhovi, Jiřímu Jírovi, Jiřímu Benešovskému a Jiřímu Šneberkovi byly pro děti připraveny stanoviště nejen na hokejové dovednosti. Akci se navíc chystali podpořit i opory sokolovského A-týmu Petr Přindiš a Tomáš Rohan, bohužel počasí letos plány organizátorů měnilo.

Přes deštivé počasí byli trenéři mládeže dětem k dispozici celý den. Malí hokejisté si tak mohli vyzkoušet střelbu pukem na bránu, slalom na koloběžce, chození na chůdách, různé dovednostní soutěže a dokonce také střelbu ze vzduchovky. Po obědě pak skutečně dorazili i Petr Přindiš s Tomášem Rohanem. Trefili se však do nejhoršího počasí a tak byla plánovaná autogramiáda nakonec zrušena. Děti si tak nakonec z akce kromě zážitků odnesly aspoň propagační předměty a sladkosti.

Kromě soutěží si děti i rodiče užily také bohatý doprovodný program. Několik dětí se povedlo nalákat na nábor, který se koná v neděli 13. září od 10 hodin na sokolovském zimním stadionu. Celá akce se i přes nepřízeň počasí vydařila a znovu se ukázalo, že Baník není jen hokej.