11.9. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník míří v prvním kole do Havířova

Po dlouhé pauze se opět rozjíždí kolotoč Chance ligy. V prvním kole se Baník představí na ledě jednoho z favoritů letošního ročníku AZ Heimstaden Havířov.

V Havířově se během léta udály velké změny. Nejviditelnější změnou je název klubu, protože v nové sezoně bude tým vystupovat jako AZ Heimstaden Havířov. I kádr doznal citelných změn. Velká jména do svých barev získal AZ v podobě zkušených hráčů Martina Adamského a Romana Sturcze. Z Českých Budějovic dorazila dvojice beků Ondřej Kachyňa a Ivan Lytvynov. V brance se Havířov bude opírat o výkony Aleše Stezky, který patřil v loňské sezoně k nejlepším brankařům Chance ligy. V devíti přípravných zápasech Havířov jen dvakrát prohrál. Největší skalp si připsal při domácí výhře nad extraligovými Vítkovicemi, které doma přehrál 5:2.

Baník odjíždí do Havířova posílen poslední výhrou v zápase o Pohár hejtmana Karlovarského kraje, kde přehrál Energii 5:4 na samostatné nájezdy. Z generálky na ligu bylo možné vyčíst i složení jednotlivých formací. Velice dobře se jevila formace Kadlec, Kverka, Vracovský, která dokázala několikrát energetiky zamnout v obranném pásmu. Skvělý výkon předvedl v brance Oldřich Cichoň, který si řekl o místo jedničky v prvním zápase. Poprvé povede svůj tým v mistrovském zápase Tomáš Hamara a ví, že Baník nečeká nic jednoduchého. O motivaci nebude mít tým určitě nouzi. „Celý tým už je nažhavený na start soutěže a toho budeme chtít využít. Z Havířova chceme přivézt body a k tomu bude potřeba předvést koncentrovaný výkon, říká Tomáš Hamara.

Zápas v Gascontrol aréně startuje v sobotu od 17:00.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.