11.9. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník míří v prvním kole do Havířova

Po dlouhé pauze se opět rozjíždí kolotoč Chance ligy. V prvním kole se Baník představí na ledě jednoho z favoritů letošního ročníku AZ Heimstaden Havířov.

V Havířově se během léta udály velké změny. Nejviditelnější změnou je název klubu, protože v nové sezoně bude tým vystupovat jako AZ Heimstaden Havířov. I kádr doznal citelných změn. Velká jména do svých barev získal AZ v podobě zkušených hráčů Martina Adamského a Romana Sturcze. Z Českých Budějovic dorazila dvojice beků Ondřej Kachyňa a Ivan Lytvynov. V brance se Havířov bude opírat o výkony Aleše Stezky, který patřil v loňské sezoně k nejlepším brankařům Chance ligy. V devíti přípravných zápasech Havířov jen dvakrát prohrál. Největší skalp si připsal při domácí výhře nad extraligovými Vítkovicemi, které doma přehrál 5:2.

Baník odjíždí do Havířova posílen poslední výhrou v zápase o Pohár hejtmana Karlovarského kraje, kde přehrál Energii 5:4 na samostatné nájezdy. Z generálky na ligu bylo možné vyčíst i složení jednotlivých formací. Velice dobře se jevila formace Kadlec, Kverka, Vracovský, která dokázala několikrát energetiky zamnout v obranném pásmu. Skvělý výkon předvedl v brance Oldřich Cichoň, který si řekl o místo jedničky v prvním zápase. Poprvé povede svůj tým v mistrovském zápase Tomáš Hamara a ví, že Baník nečeká nic jednoduchého. O motivaci nebude mít tým určitě nouzi. „Celý tým už je nažhavený na start soutěže a toho budeme chtít využít. Z Havířova chceme přivézt body a k tomu bude potřeba předvést koncentrovaný výkon, říká Tomáš Hamara.

Zápas v Gascontrol aréně startuje v sobotu od 17:00.