Doktor, Seman "A", Procházka, Adamský, Bednář, Szturc, Fridrich, Maruna "C", Sklenář, Mrva, Cihlář, Petriska

Jiří Režnar, Pavel Zdráhal

Tomáš Hamara, Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Parádní vstup do sezony a tři body z Havířova

Výborný vstup do sezony! V prvním kole nového ročníku Chance ligy vezeme tři body za výhru 2:1 z Havířova, který je jedním z favoritů celé soutěže. Výhra patří celému týmu, který poctivě pracoval celý zápas, ovšem nejvíc byli vidět gólman Oldřich Cichoň a střelec obou branek Jaromír Kverka.

Do nové sezony vlétli hráči obou celků velmi svižně. Ve druhé minutě poprvé ukázal své dovednosti Oldřich Cichoň, za další minutu vyrazil Stezka střelu Adama Rulíka špičkou betonu. Víc ze hry měli v první třetině domácí. Oldřich Cichoň však deptal havířovské útočníky. V sedmé minutě zneškodnil nájezd Cihláře, v patnácté minutě uhasil spolu s obranou i závar v brankovišti, kdy se snažili dorážet Adamský s Bednářem. Minutu před koncem pak na druhé straně rychlá střela Otakara Šika orazítkovala tyč a tak se šlo po první třetině do šaten za stavu 0:0.

Prvního střelce nového ročníku jsme poznali krátce po začátku druhé třetiny. Denis Zeman poslal prudkou přihrávku od modré čáry, kterou na hranici pravého kruhu tečoval Jaromír Kverka přesně mezi betony brankáře Stezky - 0:1. Domácí se snažili rychle vyrovnat, Cichoň však držel svůj tým v těsném vedení. Ve 35. minutě se ve výborné pozici ocitl Šik, který těsně přestřelil a místo nej na druhé straně udeřili domácí. V čase 36:01 prostřelil Cichoně bekhendem po přihrávce před branku Jakub Doktor - 1:1. Ve 38. minutě Oldřich Cichoň hasil ještě šanci Adamského a stav 1:1 vydržel až do přestávky.

Úvod třetí třetiny mnoho hokejové krásy nenabídl. Oba celky si hlídaly střední pásmo a nepouštěly útočníky soupeře do nebezpečných akcí. Skóre se posunulo až ve 47. minutě. Nenápadnou akci zakončil přesnou střelou skrytou za obránce Jaromír Kverka - 1:2. Domácí se marně snažili s výsledkem něco udělat, baníkovci výborně napadali, bojovali o každý puk a čas běžel. Minutu před koncem Havířov odvolal brankáře a při hře v šesti měl velkou šanci Adamský. Jeho střelu vyrazil Oldřich Cichoň ramenem. Když pak Baník přežil i závěrečnou hru v oslabení, ve čtyřech proti šesti, mohla po siréně propuknout radost v chumlu hráčů ve žlutých dresech! Baník si na úvod sezony 2020/21 připsal cenný skalp, když v Havířově doslova vybojoval tři body za výhru 1:2.

Ohlasy po utkání

Tomáš Hamara: „Pocity po utkání jsou určitě velmi pozitivní a příjemné. Jsem spokojený jak s týmovým výkonem, tak s předvedenou hrou. Hráli jsme hokej, kterým bychom se chtěli prezentovat v sezoně. Samozřejmě k tomu přispěl i soupeř, který hrál hodně aktivně a i díky tomu se, myslím, museli diváci dobře bavit. Olda chytal výborně a hodně klukům pomohl, velkou měrou pomohl tomu týmovému výkonu."

Jaromír Kverka: „Jsem strašně šťastný za to, jakým způsobem jsme vyhráli. V Havířově, po osmi hodinách v autobusu, jsou zápasy vždy velice těžké. Navíc Havířov hodně posílil a byli určitě favorité. Ale my jsme předvedli perfektní týmový výkon, každý hráč, v čele s Oldou Cichoněm. Moje dva góly byly hlavně o štěstí, nějak vážně bych to nebral. Už se hrozně moc těším na domácí zápas, doufám, že na dnešek navážeme."