22.9. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Souboj o první místo v tabulce! Na Baník přijíždí Poruba

Sokolov vstoupil do nového ročníku Chance ligy skvěle a po třech kolech je se ziskem 7 bodů na druhém místě tabulky. Dalším soupeřem Baníku bude tým z Poruby, který před sezonou výrazně posílil a stal se tak adeptem nejvyšší příčky. Diváci v Sokolově uvidí souboj o první místo, který startuje ve středu v 18:00.

,,Myslím, že spousta lidí by měla z extraligy radost. My se tomu rozhodně nebráníme, řekl manažer Poruby Pavel Hinner na předsezonní tiskové konferenci. A není se čemu divit, protože Torax před sezonou přivedl několik velkých jmen. Jedním z nich je finský útočník Markus Korkiakovski, který zamířil do Poruby z Litoměřic, kde ve dvou sezonách nasbíral celkem 119 bodů (50+69). Do brankoviště přišel zkušený lotyšský brankař Ervins Muštukovs, který má zkušenosti ze Švédska, Dánska, Francie a Velké Británie. Dále se k týmu připojili Lukáš Kozák (Poprad), Petr Stloukal (Chomutov) a zkušený obránce Tomáš Voráček (Pardubice). Navíc na střídačce stojí velká osobnost jménem František Výborný, který získal tři tituly s pražskou Spartou. V posledním zápase Poruba ukázala svou sílu a rozstřílela Kadaň 11:1.

Poslední zápas:

HC RT TORAX Poruba 2011 11:1 HC Trhači Kadaň

Branky a nahrávky: 8. Brodek (Pastor, Toman), 20. Stloukal (Korkiakoski, Kozák), 26. Hotěk (Rudl, Hlinka), 33. Teper (Jáchym, Špaček), 39. Pastor (Jáchym, Špaček), 41. Teper (Jáchym, Špaček), 42. Brodek (Toman, Kanko), 50. Teper (Špaček, Jáchym), 51. Toman (Hotěk, Brodek), 59. Žovinec (Jáchym, Špaček), 59. Stloukal (Korkiakoski, Voráček) – 32. Helt (Homer, Březák)

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Žovinec, Teper, Kozák, Voráček, Pastor, Urbanec, Rudl – Pořízek, Jáchym, Špaček – Endál, Korkiakoski, Stloukal – Toman, Kanko, Brodek – Hotěk, Hlinka, Káňa

Sokolov přivítal ve své sestavě před zápasem dvě nové tváře. Brankaře Jakuba Neužila a obránce Martina Janduse. Oba dva hráči mají do Baníku vyřízené střídavé starty v rámci spolupráce se Spartou. Baník zatím dělá svým fanoušků velkou radost, protože se mu podařilo ve třech zápasech pokaždé bodovat. Nejprve v úvodním kole Chance ligy vyhrál Sokolov v Havířově 1:2, doma smetl Litoměřice 12:5 a v posledním zápase bral bod za prohru v prodloužení na ledě Slavie. Jaromír Kverka potvrdil svou formu a bodoval ve všech třech utkání a má na svém kontě už devět bodů (6:3).„Budeme chtít navázat na předchozí výkony a bodovat i v dalším zápase. Poruba bude velice těžký soupeř, ale pokud budeme dodržovat taktické pokyny a hrát svou hru, věřím, že můžeme uspět, říká k zápasu trenér Tomáš Hamara.

Poslední zápas:

HC Slavia Praha 3:2pp HC Baník Sokolov

Branky: 30. Doležal (Šteiner, Vrdlovec), 56. Gaspar (Novák, Vlček) – 14. Osmík (Gut, Houdek), 47. Kverka (Šik, Kadeřávek)

HC Baník Sokolov: Neužil – Mikyska, Kadeřávek, Rulík, Klodner, Houdek, Jandus, Zeman – Vracovský, Kverka, Tůma – Šik, Gut, Osmík – Švec, Rohan, Kropáček – Prymula, Vrána, Jiskra

Zápas se odehraje ve středu od 18:00 na zimním stadionu v Sokolově.