26.9. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník má před sebou dvojzápas na domácím ledě

Z důvodu karantény v týmu Třebíče Baník v pondělí doma vyzve v předehrávce 26. kola Benátky nad Jizerou. Den poté se na sokolovském ledě představí v rámci 7. kola Chance ligy Frýdek-Místek.

Benátky mají postavený opět velice mladý tým, jehož věkový průměr je 21 let. Jen čtyři hráči přesáhli hranic 22 let. Petr Kolmann (32), Adam Dlouhý (25), Lukáš Pabiška (36) a Daniel Špaček (34). V loňské sezoně nastupoval v roli mentora pro mladé Radek Duda, ale ten svou kariéru ukončil a pro Benátky to bude citelné oslabení. V brankovišti mají Benátky na začátku sezony k dispozici Lukáše Paříka, který byl loni nejvýše draftovaným Čechem. Další zámořskou posilou je útočník Kryštof Hrabík, který posbíral za čtyři zápasy už šest bodů (3+3) a také Matěj Pekař. Benátky mají po čtyřech odehraných zápasech dvě výhry (Jihlava, Frýdek-Místek), jednu prohru (Poruba) a jednu prohru v prodloužení (Prostějov).

LHK Jestřábi Prostějov 6:5 pp HC Benátky nad Jizerou
Branky a nahrávky: 14. Chlán (Drtil, Vachutka), 30. Hrníčko (Chlán), 34. Hrdinka (Motloch), 43. Hrníčko (Pěnčík), 44. Mrázek (Drtil, Bartoš), 61. Sova (Mrázek) – 12. Aubrecht (A. Dlouhý, Pekař), 38. D. Špaček (Hrabík), 53. A. Dlouhý (D. Špaček, Kolmann), 54. Kolmann (Pekař), 59. Kolmann

HC Benátky nad Jizerou: Pařík – Kolmann, Kovář, Had, Kunst, P. Krejčí, Aubrecht – Hujer, A. Dlouhý, D. Špaček – Wiencek, Hrabík, Pekař – Maršoun, Čederle, Pabiška – Gajda, Šafařovský

Frýdek-Místek působí jako farma třineckých Ocelářů a díky tomu se může během sezony v jeho dresu objevit několik zajímavých jmen. Stálicemi v útoku už jsou zkušení Rostislav Martynek a Milan Mikulík. Navíc se na začátku sezony neprosadili do kádru Třince Radek Veselý, David Kofroň a Daniel Kurovský. Po vydařené sezoně v Porubě zkusil štěstí v Třinci i obránce Patrik Husák, ale i on je momentálně v zápasových sestavách Frýdku. V brance se očekává, že se bude točit trojice Nick Malík, Tomáš Suchánek a navrátilec z polské ligy Ondřej Raszka. Frýdek si připsal první tříbodovou výhru až v sobotním utkání s Ústím nad Labem. Celkem posbíral za pět kol šest bodů.

HC Frýdek-Místek 6:0 HC Ústí nad Labem
Branky a nahrávky: 16. Klimša (Mikulík, Husák), 22. R. Veselý (Husák, Kofroň), 31. Martynek (Mikulík, Šedivý), 33. Šedivý (Mikulík, Peterek), 36. Peterek (Kofroň, Malík), 40. Kofroň (Kurovský)

HC Frýdek-Místek: Suchánek – Haman, Husák, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, J. Adámek – Kurovský, R. Veselý, Kofroň – Mikulík, Peterek, Šedivý – Martynek, Klimša, Tomi – Kaukič, Stuchlík, Raška – Przybyla

Baník půjde do domácího dvojzápasu v dobré psychické pohodě po výhře v prodloužení na ledě Jihlavy. V brance se představil Patrik Hamrla, který odchytal velice dobré utkání. O výhře rozhodl kapitán Tomáš Rohan, který využil přesilovou hru v prodloužení. Sokolov tak v pěti zápasech vyšel jen jednou bodově na prázdno. Celkem posbíral 9 bodů se skóre 21:14. Pondělní zápas s Benátkami startuje v 17:00 a úterní duel s Frýdkem-Místkem v 18:00.

HC Dukla Jihlava 2:3 pp HC Baník Sokolov
Branky a nahrávky: 5. T. Harkabus (M. Zadražil, Illéš), 57. D. Kolář (Chlubna) – 7. Prymula (M. Jandus, M. Kadlec), 50. Gut (Šik, M. Kadlec), 62. T. Rohan (M. Jandus, D. Tůma)

HC Baník Sokolov: Hamrla – J. Pohl, Houdek, M. Jandus, A. Rulík, Přindiš, D. Zeman – M. Kadlec, Gut, Šik – Vracovský, Vrána, D. Tůma – Švec, T. Rohan, Prymula – Kropáček, Jiskra

Důležité informace před domácími zápasy: vstupenky je možné opět kupovat také v síti Ticketportal, více informací najdete v tomto článku. Nadále platí tato přísná opatření, která vám chceme pouze pro jistotu připomenout a požádat, aby je všichni fanoušci na stadionu dodržovali. Abychom končili pozitivně, rádi bychom také všechny fanoušky pozvali do našeho fanshopu, který je již v provozu a najdete ho tradičně v rohu stadionu, vpravo od vstupních schodů.