9.10. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
Táhneme za jeden provaz a nikdo nic nevypustí, hodnotí začátek sezony Ota Šik

Dvacetiletý útočník, který přišel před sezonou na střídavé starty z Energie, předvádí v sokolovském dresu kvalitní výkony a pravidelnými body přispívá k úspěchům týmu. Jak Otakar Šik hodnotí začátek sezony?

Jméno Šik není sokolovským fanouškům vůbec cizí. Vojtěch Šik odehrál v Baníku několik sezon, ve dvou z nich byl kapitánem a podílel se na postupu zpět do Chance ligy. Dalším Šikem v baníkovském dresu je jeho mladší bratr Otakar, který už loni za Sokolov dvakrát nastoupil, ale většinu sezony strávil v Litoměřicích. Ota pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentace a v minulém roce nastoupil k pěti zápasům na Mistrovství světa do dvaceti let.

Oto, jak hodnotíš start Baníku do sezóny? Čekal jsi takový bodový zisk?

Start máme opravdu skvělý. Upřímně jsem čekal, že budeme sbírat body, protože se tu před sezonou sešel hodně kvalitní tým. Jsme mix mladých a zkušených hráčů a zatím si to skvěle sedlo.

Zatím máš odehráno 8 zápasů a získal jsi 9 bodů (3+6). Začátek tě tedy zastihl v dobré formě!

Samozřejmě mě to těší, ale pro mě osobně je důležitější, že se nám daří jako týmu. Osobní statistiky jsou jen třešnička na dortu.

V čem je podle tebe největší síla týmu?

Táhneme za jeden provaz a nikdo nic nevypustí. Víme, že se můžeme spolehnout jeden na druhého a to je základ každého úspěchu.

Poslední zápasy jsi nastupoval hlavně s Michalem Gutem na centru a vypadá to, že tahle spolupráce perfektně funguje...

S Guťákem jsme si perfektně sedli jak na ledě, tak i mimo něj. Hraje se mi s ním velice dobře a každým zápasem se naše spolupráce zlepšuje. Uvidíme, jak dlouho v Baníku vydrží.

Který zápas byl podle tebe zatím nejtěžší?

Asi ten poslední s Prostějovem, protože nám moc nevyšla druhá třetina. Ale ve třetí třetině jsme bojovali a získali tak tři body. Podobný byl i zápas s Frýdkem, ale tam nám chybělo v poslední třetině potřebné štěstí.

Loni jsi za Baník nastoupil jen dvakrát. Teď už můžeš trochu více zhodnotit fungování klubu jako celku. Překvapilo tě něco?

Minulý rok jsem tu odehrál jen dva zápasy, ale v předchozích letech tu hrál můj bratr, takže jsem do Sokolova na hokej jezdil a sledoval ho. Překvapilo mě zázemí, které je na první ligu na výborné úrovni.

Na hokej.cz tipovali Baník na 12. místo. Jestli forma a zdraví vydrží, myslíš, že může Baník zaútočit i na vyšší příčky?

Nevím, podle čeho tipovali, ale máme na to se držet v horních patrech tabulky. Jestli se nám budou vyhýbat zranění, tak můžeme uhrát v letošní sezoně dobrý výsledek, protože tým je opravdu dobrý.

Jaké máš osobní cíle do zbytku sezóny?

Hrát co nejlépe, abych byl Baníku prospěšný a svými výkony si říct o šanci v extralize.

Díky za rozhovor!