22.10. 2020 | Mládež | Tomáš Stehlík
Mladí hokejisté Baníku poctivě pracují doma

V těchto těžkých časech, kdy trénink profesionálů ani mládežnických týmů není na zimním stadionu možný, přichází na řadu trénink v domácím prostředí. Nezahálí ani baníkovská základna, tedy nejmladší členové naší hokejové rodiny.

Když nemůžeme na stadion, musíme trénovat na dálku, ze svých domovů. Nejmenší hokejisté dostávají pravidelnou dávku cviků od svých trenérů formou videí. Na dálku pak mezi sebou soutěží o co nejlepší výkon. Postaráno je i o motivaci: „Každá soutěž je o nějakou cenu. Naposledy to bylo o baníkovskou láhev na pití," vysvětluje trenér základny Ivan Říha.

U všech dětí je znát veliká snaha a u některých i značný progres. „Například Tobík Matějka na začátku přeskočil přes švihadlo bez přerušení sotva třikrát nebo čtyřikrát, o pár dnů později mi poslal video, kde už skáče suverénně a udělá 26 přeskoků," chválí Říha jednoho ze svých svěřenců. Ti kromě skákání přes švihadlo pilují doma kotrmelce, slalom s florbalkou a míčkem, stahovačky kolem překážek a další cviky, které se snaží suplovat trénink na ledě. Někteří si cviky sami ztíží, například tréninkem na kolečkových bruslích.

Děti k tréninku není potřeba přemlouvat, chutě do hokeje mají na rozdávání. "I sami od sebe mi občas někdo pošle video, jak děti trénují. Třeba Pája Bakura trénuje střelbu a trefuje šibenice, za které bych se nestyděl ani já," dodává se smíchem Ivan Říha, který ve svých videonávodech často využívá i pomoc svého tříletého syna.

Touto formou tréninků bude základna Baníku pokračovat, dokud koronavirus neustoupí a vláda neuvolní momentální opatření.