11.11. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Michal Gut na srazu reprezentace U20

Ve středu 11. listopadu začíná na Zimním stadionu v Litoměřicích druhý sraz národního týmu do 20 let, který čeká prosincové mistrovství světa juniorů v kanadských městech Edmonton a Red Deer. Pozvánku znovu dostal i Michal Gut.

Druhý přípravný kemp probíhá od středy 11. listopadu do úterý 17. listopadu. Pozvánku na něj dostalo celkem 27 hokejistů, mezi kterými nechybí ani sokolovský útočník Michal Gut. Ten byl mezi vybranými už na předchozím kempu. Mezi náhradníky jsou znovu i brankář Oldřich Cichoň, obránce Jan Klodner a útočníci Jakub Konečný s Patrikem Prymulou.
Osmnáctiletý forvard Michal Gut přišel do Baníku těsně před sezonou, aby se připravil na sezonu v zámoří, kde ve WHL nastupuje za tým Everett Silvertips. V dosavadních sedmi zápasech nasázel šest branek a na další dvě přihrál.
V mládežnických reprezentacích není Gut žádným nováčkem. V loňské sezoně nastoupil za reprezentační osmnáctku k sedmi utkáním, ve kterých získal sedm kanadských bodů (4+3). Byl také kapitánem týmu na prestižním Hlinka Gretzky Cupu.