11.11. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Michal Gut na srazu reprezentace U20

Ve středu 11. listopadu začíná na Zimním stadionu v Litoměřicích druhý sraz národního týmu do 20 let, který čeká prosincové mistrovství světa juniorů v kanadských městech Edmonton a Red Deer. Pozvánku znovu dostal i Michal Gut.

Druhý přípravný kemp probíhá od středy 11. listopadu do úterý 17. listopadu. Pozvánku na něj dostalo celkem 27 hokejistů, mezi kterými nechybí ani sokolovský útočník Michal Gut. Ten byl mezi vybranými už na předchozím kempu. Mezi náhradníky jsou znovu i brankář Oldřich Cichoň, obránce Jan Klodner a útočníci Jakub Konečný s Patrikem Prymulou.
Osmnáctiletý forvard Michal Gut přišel do Baníku těsně před sezonou, aby se připravil na sezonu v zámoří, kde ve WHL nastupuje za tým Everett Silvertips. V dosavadních sedmi zápasech nasázel šest branek a na další dvě přihrál.
V mládežnických reprezentacích není Gut žádným nováčkem. V loňské sezoně nastoupil za reprezentační osmnáctku k sedmi utkáním, ve kterých získal sedm kanadských bodů (4+3). Byl také kapitánem týmu na prestižním Hlinka Gretzky Cupu.

Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.