16.11. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Premiéra Martina Kadlece? Jeden trénink a do zápasu

Útočník Martin Kadlec má za sebou premiéru v extralize. V neděli 15. listopadu nastoupil v dresu karlovarské Energie na ledě Litvínova a pomohl našemu partnerskému klubu k výhře 2:1.

Na ledě strávil Martin Kadlec necelých devět minut. Přestože si kanadský bod nepřipsal, se svým výkonem může být spokojený. „Je to těžké, nastoupit po takové době do zápasu, ale vyhrálo se, takže spokojenost," hodnotí svou premiéru v české nejvyšší soutěži.

O tom, že nastoupí v Litvínově k utkání 18. kola Tipsport extraligy, se sokolovský střelec dozvěděl dva dny před zápasem. „Ale jistotu jsem měl až ráno v den zápasu," vysvětluje Kadlec. Ten odehrál poslední ostré utkání na konci září! Po více než měsíci pak naskočil rovnou do druhé formace Energie k Tomáši Mikúšovi a Ondřeji Beránkovi. Souhru s novými spoluhráči si chválil: „S klukama jsem si dal jeden trénink a šli jsme do zápasu. Nemyslím si, že to bylo špatné. Věřím, že kdybychom spolu trénovali a poznali své návyky, nemuselo by to být vůbec špatné."

(foto Daniel Kubelka, HC Energie Karlovy Vary)

Nejlepší střelec Chance ligy oslaví na začátku prosince 32. narozeniny. V letošní sezoně si v dresu Baníku zapsal pouze pět zápasů, v nich stihl nasbírat tři branky a stejný počet asistencí. „Rozdíly mezi extraligou a Chance ligou bych hodnotil až po více zápasech. Ale je znát kvalita zakončení hráčů a držení systému, který mají týmy nastavený," srovnává Kadlec dvě nejvyšší soutěže v Česku.

A jaká je taxa za první extraligový start v baníkovské kase? „Myslím, že v Sokolově už jsem do kasy zaplatil tolik, že snad tohle bude zadarmo," doufá premiant s úsměvem.