16.11. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Premiéra Martina Kadlece? Jeden trénink a do zápasu

Útočník Martin Kadlec má za sebou premiéru v extralize. V neděli 15. listopadu nastoupil v dresu karlovarské Energie na ledě Litvínova a pomohl našemu partnerskému klubu k výhře 2:1.

Na ledě strávil Martin Kadlec necelých devět minut. Přestože si kanadský bod nepřipsal, se svým výkonem může být spokojený. „Je to těžké, nastoupit po takové době do zápasu, ale vyhrálo se, takže spokojenost," hodnotí svou premiéru v české nejvyšší soutěži.

O tom, že nastoupí v Litvínově k utkání 18. kola Tipsport extraligy, se sokolovský střelec dozvěděl dva dny před zápasem. „Ale jistotu jsem měl až ráno v den zápasu," vysvětluje Kadlec. Ten odehrál poslední ostré utkání na konci září! Po více než měsíci pak naskočil rovnou do druhé formace Energie k Tomáši Mikúšovi a Ondřeji Beránkovi. Souhru s novými spoluhráči si chválil: „S klukama jsem si dal jeden trénink a šli jsme do zápasu. Nemyslím si, že to bylo špatné. Věřím, že kdybychom spolu trénovali a poznali své návyky, nemuselo by to být vůbec špatné."

(foto Daniel Kubelka, HC Energie Karlovy Vary)

Nejlepší střelec Chance ligy oslaví na začátku prosince 32. narozeniny. V letošní sezoně si v dresu Baníku zapsal pouze pět zápasů, v nich stihl nasbírat tři branky a stejný počet asistencí. „Rozdíly mezi extraligou a Chance ligou bych hodnotil až po více zápasech. Ale je znát kvalita zakončení hráčů a držení systému, který mají týmy nastavený," srovnává Kadlec dvě nejvyšší soutěže v Česku.

A jaká je taxa za první extraligový start v baníkovské kase? „Myslím, že v Sokolově už jsem do kasy zaplatil tolik, že snad tohle bude zadarmo," doufá premiant s úsměvem.
Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.