20.11. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: V sobotu přivítá Baník při restartu Chance ligy Třebíč

Chance liga se po dlouhé pauze opět rozjíždí a baníkovci budou na svém ledě od 17:00 hostit tým SK Horácká Slavia Třebíč, která v letošní sezoně odehrála jen dva zápasy.

V květnu postihla tým velká rána, protože zemřel hlavní trenér Radek Novák. Kariéru navíc ukončil produktivní Marek Laš. Naopak se podařilo udržet klíčové hráče Lukáše Nedvídka, Ladislava Bittnera, Matěje Psotu a Martina Nedvídka. V Karlových Varech se do kádru neprosadili Daniel Kowalczyk a Šimon Kratochvíl, kteří tak zamířili právě do Třebíče. Hlavní postavou defenzivy a i celého týmu měl být Šimon Szathmáry, který ale ve vynucené pauze Covidem opustil klub. V pauze se také udála aféra s nahrávkou proslovu trenéra Mejzlíka k hráčům, která se dostala z kabiny až do médií. V současné době je hlavním trenérem David Dolníček, který zastupuje zdravotně indisponovaného Mejzlíka. Třebíč v letošním ročníku Chance ligy odehrála jen dva zápasy. Prohrála po prodloužení v Litoměřicích 4:3 a 16. 9. nestačila na Prostějov.

LHK Jestřábi Prostějov 6:3 SK Horácká Slavia Třebíč

Branky: 9. Novák (Drtil, Žalčík), 18. Žalčík (Hrníčko, Chlán), 19. Mrázek (Matyáš, Bartoš), 21. Vachutna (Kaut, Jandus), 48. Chlán (Hrníčko, Drtil), 58. Novák (Drtil, Matyáš) – 7. Šťovíček (Nedvídek), 23. Szathmáry (Ferda, Kunc), 54. Krliš (Chalupu, Bittner)

Sestava: Jekel – Furch, Szathmáry, Chalupa, Nedbal, Zukal, Vodička, Valík – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Michálek, Kunc, Ferda – Křehlík, Čížek, Vedral

Baník se k tréninku na ledové ploše vrátil 4.11. a připravuje se na restart soutěže, který bude v sobotu zápasem s Třebíčí. Naposledy nastoupili svěřenci Tomáše Hamary k utkání 3. října. Během dlouhé pauzy se v kádru domácích neudálo nic zásadního. Lehčí zákrok podstoupil Petr Prindiš, který už se pomalu vrací do tréninku. Na kemp dvacítek před šampionátem si odskočil Michal Gut s Oldřichem Cichoněm a Jakubem Konečným. Tomáš Hamara pochválil své hráče za přístup k tréninku a už netrpělivě vyhlíží zápas s Třebíčí. Budeme chtít navázat na úspěšný start sezony a navázat na dobré výsledky. Bude to těžké pro oba týmy naskočit zpět do zápasového tempa, ale věřím, že se s tím kluci poperou a získáme tři body." Kapitán Tomáš Rohan se také vyjádřil k sobotnímu utkání: Pauza byla už hodně dlouhá a všichni se těšíme na zápas. Bohužel to bude bez diváků, kteří nám budou na tribunách chybět. Doufám, že se co nejdřív rozvolní opatření a fanoušci nás podpoří i během zápasů."

HC Baník Sokolov 5:2 LHK Jestřábi Prostějov

Branky: 13. Vracovský (Kverka, Prymula), 35. Rohan (Zeman, Kadeřávek), 52. Gut (Šik), 53. Jiskra (Vrána, Pohl), 54. Gut (Prymula, Šik) – 4. Motloch, 38. Motloch (Ouřada, Wojnar)

Sestava: Neužil – Pohl, Rulík, Zeman, Přindiš, Klodner, Tureček – Vracovský, Kverka, Osmík – Prymula, Gut, Šik – Švec, Rohan, Tůma – Jiskra, Vrána, Kropáček

Zápas můžete živě sledovat na Hokejka.cz

Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.