20.11. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: V sobotu přivítá Baník při restartu Chance ligy Třebíč

Chance liga se po dlouhé pauze opět rozjíždí a baníkovci budou na svém ledě od 17:00 hostit tým SK Horácká Slavia Třebíč, která v letošní sezoně odehrála jen dva zápasy.

V květnu postihla tým velká rána, protože zemřel hlavní trenér Radek Novák. Kariéru navíc ukončil produktivní Marek Laš. Naopak se podařilo udržet klíčové hráče Lukáše Nedvídka, Ladislava Bittnera, Matěje Psotu a Martina Nedvídka. V Karlových Varech se do kádru neprosadili Daniel Kowalczyk a Šimon Kratochvíl, kteří tak zamířili právě do Třebíče. Hlavní postavou defenzivy a i celého týmu měl být Šimon Szathmáry, který ale ve vynucené pauze Covidem opustil klub. V pauze se také udála aféra s nahrávkou proslovu trenéra Mejzlíka k hráčům, která se dostala z kabiny až do médií. V současné době je hlavním trenérem David Dolníček, který zastupuje zdravotně indisponovaného Mejzlíka. Třebíč v letošním ročníku Chance ligy odehrála jen dva zápasy. Prohrála po prodloužení v Litoměřicích 4:3 a 16. 9. nestačila na Prostějov.

LHK Jestřábi Prostějov 6:3 SK Horácká Slavia Třebíč

Branky: 9. Novák (Drtil, Žalčík), 18. Žalčík (Hrníčko, Chlán), 19. Mrázek (Matyáš, Bartoš), 21. Vachutna (Kaut, Jandus), 48. Chlán (Hrníčko, Drtil), 58. Novák (Drtil, Matyáš) – 7. Šťovíček (Nedvídek), 23. Szathmáry (Ferda, Kunc), 54. Krliš (Chalupu, Bittner)

Sestava: Jekel – Furch, Szathmáry, Chalupa, Nedbal, Zukal, Vodička, Valík – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Michálek, Kunc, Ferda – Křehlík, Čížek, Vedral

Baník se k tréninku na ledové ploše vrátil 4.11. a připravuje se na restart soutěže, který bude v sobotu zápasem s Třebíčí. Naposledy nastoupili svěřenci Tomáše Hamary k utkání 3. října. Během dlouhé pauzy se v kádru domácích neudálo nic zásadního. Lehčí zákrok podstoupil Petr Prindiš, který už se pomalu vrací do tréninku. Na kemp dvacítek před šampionátem si odskočil Michal Gut s Oldřichem Cichoněm a Jakubem Konečným. Tomáš Hamara pochválil své hráče za přístup k tréninku a už netrpělivě vyhlíží zápas s Třebíčí. Budeme chtít navázat na úspěšný start sezony a navázat na dobré výsledky. Bude to těžké pro oba týmy naskočit zpět do zápasového tempa, ale věřím, že se s tím kluci poperou a získáme tři body." Kapitán Tomáš Rohan se také vyjádřil k sobotnímu utkání: Pauza byla už hodně dlouhá a všichni se těšíme na zápas. Bohužel to bude bez diváků, kteří nám budou na tribunách chybět. Doufám, že se co nejdřív rozvolní opatření a fanoušci nás podpoří i během zápasů."

HC Baník Sokolov 5:2 LHK Jestřábi Prostějov

Branky: 13. Vracovský (Kverka, Prymula), 35. Rohan (Zeman, Kadeřávek), 52. Gut (Šik), 53. Jiskra (Vrána, Pohl), 54. Gut (Prymula, Šik) – 4. Motloch, 38. Motloch (Ouřada, Wojnar)

Sestava: Neužil – Pohl, Rulík, Zeman, Přindiš, Klodner, Tureček – Vracovský, Kverka, Osmík – Prymula, Gut, Šik – Švec, Rohan, Tůma – Jiskra, Vrána, Kropáček

Zápas můžete živě sledovat na Hokejka.cz