22.11. 2020 | Klub
Informace k aktuální situaci

Baník v sobotu 21. listopadu nastoupil do utkání 6. kola Chance ligy proti Třebíči v pozměněné sestavě. Měnit se bude i další program našeho A-týmu. K aktuální situaci se vyjadřuje David Soukup, generální manažer HC Baník Sokolov.

„Jak jistě víte, včera jsme odehráli první utkání po restartu Chance ligy. Rovněž jste si asi všimli, že tým nebyl zdaleka kompletní. Stalo se tak proto, že z povinného předzápasového testování mělo šest hráčů pozitivní výsledek, o kterém jsme obdrželi informaci až v sobotu ráno. Tito hráči se tak přidali k dalším dvěma hráčům, kteří už byli v této době v karanténě. Spolu s dalšími zdravotními komplikacemi u dalších hráčů nám k zápasu celkově chybělo devět hráčů. K tomuto číslu lze dodat, že se navíc jednalo bohužel o hráče klíčové. Situaci jsme po celý zbytek dne velmi intenzivně řešili a to doslova do posledních minut před začátkem zápasu, který jsme s respektem k soupeři a k celé soutěži odehrát chtěli. Nakonec se to podařilo, sice v dosti improvizované sestavě, která se podařila vyskládat s velkou podporou od partnerských klubů a juniorských týmů. Za to děkujeme a rovněž děkujeme hráčům, kteří nastoupili, že dokázali zareagovat na vzniklou situaci, na zápas se připravit a do posledních okamžiků bojovat o bodový zisk. Ještě během soboty hráči podstoupili další testování, které dopadlo již lépe, nicméně pozitivní vliv na jejich možnou účast v zápase to již bohužel nemělo. Pozitivně testovaní hráči mají nyní nařízenou karanténu, jsou bez klinických příznaků a my jsme v intenzivním jednání s Krajskou hygienickou stanicí o tom, v jakých podmínkách může nebo nemůže nadále fungovat zbytek mužstva. Vzhledem k nastalé situaci jsme nuceni odložit plánovaný pondělní zápas v Litoměřicích a rovněž i středeční zápas v Kolíně. Při ideálním vývoji bychom mohli nastoupit poprvé příští týden ve Frýdku Místku. Ale i to je otázkou dalšího vývoje, jednání s Krajskou hygienickou stanicí a samozřejmě i výsledků dalšího testování. O dalším vývoji vás budeme informovat. Je asi všem jasné, že i náš klub se nyní nachází ve velmi složité a specifické situaci jak po stránce sportovní, ekonomické, tak i hygienicko-epidemiologické. Všichni v klubu se maximálním způsobem snažíme, aby se situace zvládla. Abychom co nejdříve opět mohli trénovat a hrát, aby komplikace pokud možno nenastávaly a případně jsme je uměli co nejlépe vyřešit a aby sport opět přinášel svými výsledky radost. A samozřejmě se velmi těšíme na to, až tuto radost budeme moci sdílet a prožívat společně na zimním stadionu."