23.11. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
Nové tváře: David Sýkora

V posledním domácím utkání s Třebíčí nastoupil za Baník devatenáctiletý obránce David Sýkora, který je kmenovým hráčem Mladé Boleslavi. V krátkém rozhovoru se s ním trochu seznámíme.

Kdy ses dozvěděl o tom, že nastoupíš v sobotním zápase za Baník?

Dozvěděl jsem se o tom až v den zápasu, protože se čekalo na výsledky testů Covid-19.

Zatím si nastupoval jen v mládežnických soutěžích a máš tak za sebou první zápas mezi muži. Splnila Chance liga tvé očekávání?

Ano splnila a jsem moc vděčný, že jsem mohl za Baník nastoupit a získat tak první zkušenosti s dospělým hokejem.

V čem vidíš největší rozdíly?

Hokej je celkově rychlejší a dospělejší. Na vše je méně času a každá chyba se trestá.

V kolika letech si s hokejem začínal?

S hokejem jsem začínal v Letňanech, když mi byly necelé 4 roky.

Začínal jsi hned v obraně nebo jsi zkoušel i jiný post?

Od začátku jsem spíš hrál zezadu, a tak jsem se stal asi přirozeně obráncem.

Máš nějaký hokejový vzor?

Nikdy jsem neměl hokejový vzor, ale v životě mám za vzor svého tátu.

Jaké máš hokejové cíle?

Dlouhodobé cíle si nedávám. Snažím si dávat cíle jen krátkodobé, nyní je mým cílem hrát v týmu pravidelně.

Máš nějaký rituál, který dodržuješ?

Mám pár rituálů, které si ale nechávám jen pro sebe, a tak je ani tady nebudu prozrazovat.

Díky za rozhovor!