25.11. 2020 | Mládež | Tomáš Stehlík
Týden hokeje běží online

Akce Týden hokeje, spadající pod projekt Pojď hrát hokej, letos kvůli epidemii koronaviru probíhá online, formou videoprezentací a webinářů. Ve středu 25. listopadu bylo tématem skloubení hokeje a školy.

Hokej a škola. Velké téma pro mladé hokejisty, ale hlavně také pro jejich rodiče. Jak zvládat obojí tak, aby netrpěl prospěch, ani dovednosti na ledě? Je výborné podporovat děti ve sportu, ale je nutné myslet na to, že na úplný vrchol se nemůže dostat každý. Rodiče se tedy musí postarat i to, aby malý hokejista plnil své úkoly v rámci školní docházky.

Na webu pojdhrathokej.cz najdete rady předních expertů na mládežnický hokej, kteří se zaměřili právě na kombinaci hokeje a výuky na základní škole. Mezi vybranými respondenty nechybí ani Jiří Bermann, šéftrenér mládeže Bílých Tygrů Liberec, kterého jsme nedávno poznali při přednášce na téma bruslení, která proběhla na sokolovském zimním stadionu.

Letošní online verze Týdne hokeje už má za sebou téma psychiky mladého sportovce (v pondělí 23. 11.) a problematiku stravování (úterý 24. 11.) Další program nabídne tipy na hokejový trénink doma (ve čtvrtek 26. 11.), Filip Pešán bude přednášet o systému výchovy v Českém hokeji (pátek 27. 11.), v sobotu 28. 11. přijde na řadu trénink a ochrana zdraví v době koronaviru a v neděli 29. 11. zakončí celý týden webinář, kterého se zúčastní mimo jiné také reprezentant Andrej Šustr.