30.11. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník jde opět do akce, přivítá Draky ze Šumperka

Po vynucené pauze baníkovci opět zasáhnou do bojů Chance ligy. Jejich soupeřem bude v rámci 13. kola v úterý od 18:00 prvoligový nováček ze Šumperka. Zápas můžete sledovat na serveru Hokejka.cz.

Svěřenci trenéra Martina Sobotky zatím v nováčkovské sezoně vybojovali sedm bodů z devíti zápasů a patří jim 16. místo v tabulce. Poslední zápas sehráli 10. 10. na domácím ledě, kde podlehli Benátkám těsně 2:3. Šumperk před duelem ze Sokolovem zaznamenal tři změny v kádru. Jakub Řezáč požádal o ukončení smlouvy, ale vedení sdělilo, že pro příští sezonu s ním opět počítá. Novými posilami jsou obránce Ondřej Ševčík, který loňskou sezonu odehrál v Hodoníně. K Drakům se taky připojil slovenský útočník Josef Danielčák, který loni působil v Havířově, ale má i zkušenosti ze slovenské nejvyšší soutěže. Nejproduktivnější hráčem je obránce Martin Gewiese, který nasbíral 9 bodů (3+6). Jasnou brankařskou jedničkou je Marek Peksa, který odchytal celkem osm zápasů. Jen jednou pustil do branky mladého Martina Altrichtera.

Draci Pars Šumperk 2:3 HC Benátky nad Jizerou

Branky: 14. Jaroš (Bernovský, Gewiese), 58. Milfait (Kabelka) – 2. M. Zachar (T. Hanousek, Najman), 54. Štibingr (M. Zachar), 57. T. Hanousek (D. Špaček, M. Zachar)

Sestava: Peksa – Gewiese, Kabelka, Weintritt, Nepokoj, Věntus, Dosek – Jaroš, Milfait, Kratochvíl – Krejčiřík, Tadeáš Král, Bernovský – Kučera, Spratek, Krč – Uhlík, Hroch, Scheuter – Blaško

Baníkovci budou chtít napravit zaváhání, které přišlo ihned po restartu soutěže, kdy doma prohráli s Třebíčí 1:3. Jediným úspěšným střelcem byl obránce Energie Martin Weinhold, který pomohl Sokolovu při absenci několika hráčů, kteří neprošli testy na Covid. „Snažili jsme se v přesilovce pět na tři co nejvíc střílet. Dávali jsme si to s Pohlíkem na střelu z první, jemu to několikrát nevyšlo, ale mě to tam naštěstí spadlo, řekl ke své první letošní brance Martin Weinhold. Do sestavy se také vrátil po dlouhé pauze František Klejna, který doléčil zranění z přípravných zápasů. Kapitán Tomáš Rohan k úternímu zápasu: „Nepovedený zápas s Třebíčí musíme hodit za hlavu a chceme opět navázat na výkony, které jsme předváděli před přerušením soutěže. Se Šumperkem to nebude určitě jednoduchý zápas, ale pokud se chceme pohybovat v horních patrech tabulky, musíme domácí zápasy vyhrávat.”

HC Baník Sokolov 1:3 SK Horácká Slavia Třebíč

Branky: 42. Weinhold (J. Pohl, Kverka) – 7. Šťovíček (Nedvídek, Křehlík), 22. Bittner (Nedbal, Vodný), 56. Ferda (Zukal, Nedbal)

Sestava: Kašpar – J. Pohl, Houdek, Kadeřávek, Weinhold, Klejna, Tureček, Sýkora – A. Rulík, M. Kadlec, Kverka – Šik, Jiskra, Vrána – Kropáček, Švec, T. Rohan – Vildumetz, Adámek, Křemen