30.11. 2020 | Klub | Tomáš Bachratý
Baník má nového generálního manažera

David Soukup byl jmenován do nově vzniklé pozice generálního manažera HC Baník Sokolov. V krátkém rozhovoru se dozvíte více informací o jeho osobě. Další změnou ve vedení klubu je nová marketingová ředitelka Simona Mudrová. Ta nahradila ve funkci Annu Veselou, která v klubu působila od začátku roku a tímto jí děkujeme za odvedenou práci.

Můžete se představit fanouškům Baníku Sokolov?

Pocházím z Karlových Varů. V Sokolově profesně působím od roku 2011, takže mě možná někteří už znají i osobně. Nejdříve moje společnost řídila a spravovala pronajatou nemocnici v Sokolově, pak zhruba tři roky nějakým způsobem pomáhám Baníku. K pomoci mě oslovil Venca Dobřemysl s Karlem Makovcem. Primárně to bylo o tom, zkusit pomoci se zajištěním financí. Pak jsme se dohodli na spolupráci s Karlem Mlejnkem a moje angažmá se postupně rozšiřovalo. Pro ty, kteří mě neznají, tak ještě můžu několik informací k mé osobě doplnit. Je mi 44 let, mám tři děti, bydlím v Karlových Varech, podnikám ve zdravotnictví, ve službách, řeším menší developerské projekty. V mládí jsem závodně lyžoval, nyní se věnují více sportům, ale vše již jen na rekreační úrovni. Co se spojení s Baníkem týče, tak jsem členem výkonného výboru a zhruba 5 let chodím hrát se Starou gardou.

Jaké věci budete mít v klubu na starost?

Zůstává mi spolu s dalšími členy Výkonného výboru odpovědnost za zajištění financí pro fungování klubu. V pozici generálního manažera to je o manažerském řízení celého klubu. Máme nějakou vizi o tom, jak by to tady jednou mělo vypadat a fungovat a tímto směrem se budu snažit věci v klubu dále posouvat.

Máte nějaký prioritní cíl, na který se chcete zaměřit jako první?

Tím, že se řadě věcí věnuji již delší dobu, tak se spíše jedná o evoluci než revoluci. Těch cílů je celá řada a většinou nejsou o tom, že se jich povede dosáhnout ze dne na den. Je to o kontinuální a dlouhodobé práci. Určitě jedním z hlavních cílů je zásadní posun v mládeži.

Jak se na novou funkci těšíte a co od ní očekáváte?

Tak mě se velmi složitě hledal časový fond k tomu, abychom mohli tuto pozici zřídit a já v ní mohl působit. Nicméně jsem se několik posledních měsíců snažil poskládat podnikání a projekty tak, aby mi nějaký pravidelný časový prostor pro práci vznikl. Když jsme ve výkonném výboru tento záměr řešili, tak jsme všichni ve shodě došli k tomu, že chceme věci posouvat dále a aby se tak dělo, tak se to musí odpracovat. No a to je tedy to očekávání. Bude to hodně práce a očekávám od toho posun ve všech zásadních tématech a úkolech. Určitě se těším a budu se těšit z jakéhokoli pozitivního výsledku mé nebo naší činnosti.

Díky za rozhovor!