2.12. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Michal Gut v širší nominaci na MS U20

Trenérský štáb české juniorské reprezentace ve středu 2. prosince zveřejnil širší nominaci hokejistů, kteří budou bojovat o účast na mistrovství světa v Kanadě. Ve výběru nechybí ani útočník Michal Gut.

Celkem 42 jmen čítá sestava hráčů, která se bude v sobotu 5. prosince hlásit ve Vyškově na posledním přípravném kempu před odletem za oceán. Tam se bude juniorská reprezentace chystat na mistrovství světa, které začíná 25. prosince v kanadském Edmontonu.

Michal Gut už má za sebou dvě přípravná soustředění v Litoměřicích. Chybět nebude ani ve Vyškově. Osmnáctiletý útočník v Sokolově čeká na sezonu za mořem, kde hájí barvy klubu Everett Silvertips. V letošní sezoně zatím září, je nejlepším střelcem týmu. V osmi zápasech nastřádal celkem 11 bodů (7 + 4). V posledním utkání proti Šumperku si připsal branku a dvě asistence.

Už ve Vyškově bude reprezentace uzavřena v "bublině", nikdo nebude smět opustit areál zimního stadionu a hotelu. Během soustředění budou také všichni pravidelně testování na Covid-19. Speciální opatření čekají na reprezentanty také po odletu do Kanady. Jestli poletí do Edmontonu také Michal Gut, to se dozvíme v sobotu 12. prosince, kdy Karel Mlejnek oznámí konečnou nominaci 28 hráčů.

Mistrovství světa juniorů začíná v Kanadě 25. prosince, český výběr narazí v základní skupině postupně na Švédsko, Rusko, USA a Rakousko.

Širší nominace na MS U20:

Brankáři: Šimon Zajíček (Litvínov), Nick Malík (Třinec), Jan Bednář (Karlovy Vary), Lukáš Pařík (Benátky nad Jizerou), Tomáš Suchánek (Frýdek-Místek)

Obránci: Karel Klikorka (Mladá Boleslav), Jiří Suhrada (Zlín), Jan Mlčák, Michael Krutil, Šimon Kubíček, Daniel Poizl, Ondřej Baláž (Litoměřice), Michal Hrádek (Pardubice), Martin Haš (Benátky nad Jizerou), Stanislav Svozil (Kometa Brno), David Jiříček, Vladimír Kremláček (Plzeň), Radek Kučeřík (Přerov), Adam Rutar (Olomouc)

Útočníci: Adam Najman, Jakub Rychlovský (Liberec), Martin Lang, Matěj Toman, Filip Přikryl, Michal Teplý, Pavel Novák, Jaromír Pytlík, Filip Koffer, David Jindra (Litoměřice), Ivan Ivan (Vítkovice), Ondřej Pšenička (Waterloo Black Hawks, USHL), Radek Mužík (Lulea HF, Švédsko), Jan Myšák (Litvínov), David Vitouch (Sparta Praha), Adam Raška, Jonáš Peterek (Frýdek-Místek), Martin Ryšavý (Přerov), Jakub Brabenec (Kometa Brno), Sebastian Malát (Plzeň), Theodor Pištěk (Örebro, Švédsko), Martin Beránek (České Budějovice), Michael Gut (Sokolov).