22.12. 2020 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Baník v předvánočním čase pomáhal

Stejně jako každý rok, tak i letos se HC Baník Sokolov zapojil do charitativních akcí. Tentokrát si na své přijdou i čtyřnozí kamarádi.

V minulosti se Baník podílel na různých charitativních akcích. Vše odstartovalo pohárovým utkáním s Karlovými Vary, kdy se pomáhalo malé Toničce. Ale charita se od Baníku dočkala i další podpory. Jmenovat můžeme „Miminka do dlaně“, klub podpořil Adámka na jeho cestě za uzdravením, Oddělení následné péče sokolovské nemocnice, sportovní klub pro handicapované sportovce SK Kontakt, Martina Jora, Český registr dárců krvetvorných buněk IKEM, děti z OSPODu, Společnost pro pomoc při Huntingtonově chorobě, Danielku s Ondráškem, Dětské oddělení nemocnice Sokolov, holčičku z Chebu i našeho hokejistu Stáníka.

Nyní nadešel čas Vánoc, a tak se kabina, realizační tým a management Baníku opět činili. Vůbec poprvé se letos dostalo na zvířátka, konkrétně na Záchytné zařízení pro psy na ranči Vránov a i na kočičky - Láskou ke kočkám z.s. v Sokolově. Oba útulky obdržely od baníkovců finanční dar v hodnotě 7000 Kč.

A to nebylo vše. Jako správný kapitán se Tomáš Rohan vydal i do Sokolíku – Domovu pro osoby se zdravotním postižením, kde předal šek v hodnotě 13.800 Kč. Ve všech zařízeních udělal náš kapitán velkou radost a věnované finanční prostředky budou využity správným směrem.

Jsme rádi, že jsme mohli sbírkou v kabině, spolu s členy realizačního týmu a managementu v předvánočním čase pomoct potřebným. Do budoucna chceme podobné akce určitě zopakovat...

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.