22.12. 2020 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Baník v předvánočním čase pomáhal

Stejně jako každý rok, tak i letos se HC Baník Sokolov zapojil do charitativních akcí. Tentokrát si na své přijdou i čtyřnozí kamarádi.

V minulosti se Baník podílel na různých charitativních akcích. Vše odstartovalo pohárovým utkáním s Karlovými Vary, kdy se pomáhalo malé Toničce. Ale charita se od Baníku dočkala i další podpory. Jmenovat můžeme „Miminka do dlaně“, klub podpořil Adámka na jeho cestě za uzdravením, Oddělení následné péče sokolovské nemocnice, sportovní klub pro handicapované sportovce SK Kontakt, Martina Jora, Český registr dárců krvetvorných buněk IKEM, děti z OSPODu, Společnost pro pomoc při Huntingtonově chorobě, Danielku s Ondráškem, Dětské oddělení nemocnice Sokolov, holčičku z Chebu i našeho hokejistu Stáníka.

Nyní nadešel čas Vánoc, a tak se kabina, realizační tým a management Baníku opět činili. Vůbec poprvé se letos dostalo na zvířátka, konkrétně na Záchytné zařízení pro psy na ranči Vránov a i na kočičky - Láskou ke kočkám z.s. v Sokolově. Oba útulky obdržely od baníkovců finanční dar v hodnotě 7000 Kč.

A to nebylo vše. Jako správný kapitán se Tomáš Rohan vydal i do Sokolíku – Domovu pro osoby se zdravotním postižením, kde předal šek v hodnotě 13.800 Kč. Ve všech zařízeních udělal náš kapitán velkou radost a věnované finanční prostředky budou využity správným směrem.

Jsme rádi, že jsme mohli sbírkou v kabině, spolu s členy realizačního týmu a managementu v předvánočním čase pomoct potřebným. Do budoucna chceme podobné akce určitě zopakovat...

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.