3.1. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Baníkovci mají za sebou první trénink v novém roce

Téměř třicítku hráčů přivítali trenéři na prvním tréninku roku 2021.

Až na Michaly Houdka a Guta v kompletní sestavě se sešel Baník k prvnímu tréninku roku 2021. Trenérům se hlásili tři gólmani a více než pět pětek hráčů. A první trénink v novém roce absolvovali sokolovští hokejisté pěkně zostra. „Zaměřili jsme se na to, abychom se trochu vybruslili z oslav a svátků. Takže to bylo spíše o tom se vyjezdit a dostat se zpátky do tempa, protože jsme nebyli 4 dny na ledě,“ okomentoval první týmové setkání hlavní kouč Tomáš Hamara.

Poslední zápas odehrál Baník 12. 12., po pár dnech tréninku následovala vánoční pauza, několik tréninkových jednotek a poté čtyřdenní volno na přelomu roku. „Těch přestávek už je hodně. A každá, která je delší než dva dny, tak je znát a je pro hráče těžší se do toho vrátit. Ale vypotili jsme to, kluci jezdili parádně, takže jsem spokojený,“ pokračuje trenér Baníku.

Přes vánoční pauzu se Baníku vyléčili všichni zranění včetně Přindiše, Tůmy či Vracovského. Trénink sice nedokončil novopečený otec Adam Rulík, ale jinak mohl být kouč Baníku spokojen i s počtem hráčů. „Vracejí se nám všichni zranění. Dnes nás bylo do pole šestadvacet, takže jsme měli plný počet a všichni kluci po zranění či nemoci již trénují,“ uvedl po prvním tréninku roku 2021 Tomáš Hamara.

Tréninku se zúčastnili i nováčci, kteří budou již zítra představeni.

Poslední utkání základní skupiny na MS našim juniorům vyšel, Rakousku vstřelili sedm branek a vyhráli jasně 7:0. Ve čtvrtfinále vyzvou v neděli 3. ledna v 1:00 ráno našeho času domácí reprezentaci. Michal Gut vinou lehčího zranění do zápasu s Rakouskem nezasáhl.
Třetí utkání základní skupiny české juniorské reprezentaci nevyšlo, když týmu USA naši mladíci podlehli vysoko 0:7. Michal Gut strávil na ledě jen necelé dvě minuty (3 střídání) v první třetině. Připsal si jednu střelu na branku a prohranou buly.
Michal Gut nastoupil ve třetí formaci s Pavlem Novákem a Adamem Raškou. Strávil na ledě přes 10 minut a připsal si dvě trestné minuty.
Českým juniorům se vstup do mistrovství světa v Edmontonu nepovedl, Švédsku vzdorovali jen v první třetině a nakonec prohráli 1:7. Michal Gut se do statistik nezapsal, na ledě strávil 8 minut a 8 sekund, jednou vystřelil na branku a ve statistice +/- skončil na -2.
Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.