4.1. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
Nové tváře v Baníku

V reprezentační pauze kvůli MS U20 v Baníku došlo k menším změnám v kádru. Tomáš Hamara už nemůže počítat s Jakubem Konečným. Do klubu naopak přichází obránce Daniel Poizl a útočník Petr Hašek.

Jakub Konečný v této sezoně za Sokolov odehrál 4 zápasy, ve kterých vstřelil jeden gól a na dva nahrál. Byl dokonce draftován v 7. kole na celkovém 216. místě. Jeho další kroky vedou do projektu Dukla, který podporuje hokejový svaz v Litoměřicích. Opačným směrem k nám míří Petr Hašek. Jakubovi děkujeme za odvedené služby a držíme palce v dalším hokejovém růstu.

Petr Hašek – útočník

Devatenáctiletý 188 centimetrů vysoký útočník je kmenovým hráčem Sparty. V minulé sezoně dokonce nastoupil za Baník ke dvěma zápasů a stihl získat dva kanadské body (1+1). Většinu loňské sezony strávil v juniorce kladenských Rytířů, kde byl i kapitánem. V základní části měl skvělá čísla. Za 36 zápasů dal 23 branek a přidal 23 asistencí. V nadstavbě přidal dalších 10 bodů. Letos nastupoval v juniorce Sparty a také v Litoměřicích, za které nastoupil v devíti zápasech (2+2). „Na Baník se těším, loni se mi tu líbilo a byla tu dobrá parta,“ říká k novému angažmá. Loni patřil Sokolov k outsiderům, ale letos tomu už tak není a toho si všiml i Petr, „Letos se tu sešel velice kvalitní tým, je tu super kolektiv a to všechno jde vidět i na výsledcích. Budu dělat vše pro to, abych byl pro tým přínosem.

Daniel Poizl – obránce

Rodák z Karlových Varů už má za sebou také baníkovskou minulost. V sezoně 2014/2015 nastoupil za mladší dorost k jednomu zápasu. Ve svých devatenácti letech má i slušnou bilanci v mužském hokeji. 14 zápasů ve druhé lize (Žďár nad Sázavou), 56 zápasů v Chance lize (Benátky nad Jizerou, Kadaň, Litoměřice) a 16 startů v nejvyšší soutěži za Spartu. Loňskou sezonu strávil z větší části v týmu Kadaně, kde ho vedl současný trenér Baníku Tomáš Hamara. „S panem Hamarou se znám a dost jsem se od něj naučil. Jsem rád, že pod ním budu opět hrát. Do Baníku se těším i z důvodu ofenzivního herního pojetí, které by mi mělo vyhovovat,“ dodal k obnovené spolupráci. Letos nastoupil v šesti zápasech za Litoměřice a bojoval o účast na MS U20, ale do konečné nominace se neprobojoval.