4.1. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
Nové tváře v Baníku

V reprezentační pauze kvůli MS U20 v Baníku došlo k menším změnám v kádru. Tomáš Hamara už nemůže počítat s Jakubem Konečným. Do klubu naopak přichází obránce Daniel Poizl a útočník Petr Hašek.

Jakub Konečný v této sezoně za Sokolov odehrál 4 zápasy, ve kterých vstřelil jeden gól a na dva nahrál. Byl dokonce draftován v 7. kole na celkovém 216. místě. Jeho další kroky vedou do projektu Dukla, který podporuje hokejový svaz v Litoměřicích. Opačným směrem k nám míří Petr Hašek. Jakubovi děkujeme za odvedené služby a držíme palce v dalším hokejovém růstu.

Petr Hašek – útočník

Devatenáctiletý 188 centimetrů vysoký útočník je kmenovým hráčem Sparty. V minulé sezoně dokonce nastoupil za Baník ke dvěma zápasů a stihl získat dva kanadské body (1+1). Většinu loňské sezony strávil v juniorce kladenských Rytířů, kde byl i kapitánem. V základní části měl skvělá čísla. Za 36 zápasů dal 23 branek a přidal 23 asistencí. V nadstavbě přidal dalších 10 bodů. Letos nastupoval v juniorce Sparty a také v Litoměřicích, za které nastoupil v devíti zápasech (2+2). „Na Baník se těším, loni se mi tu líbilo a byla tu dobrá parta,“ říká k novému angažmá. Loni patřil Sokolov k outsiderům, ale letos tomu už tak není a toho si všiml i Petr, „Letos se tu sešel velice kvalitní tým, je tu super kolektiv a to všechno jde vidět i na výsledcích. Budu dělat vše pro to, abych byl pro tým přínosem.

Daniel Poizl – obránce

Rodák z Karlových Varů už má za sebou také baníkovskou minulost. V sezoně 2014/2015 nastoupil za mladší dorost k jednomu zápasu. Ve svých devatenácti letech má i slušnou bilanci v mužském hokeji. 14 zápasů ve druhé lize (Žďár nad Sázavou), 56 zápasů v Chance lize (Benátky nad Jizerou, Kadaň, Litoměřice) a 16 startů v nejvyšší soutěži za Spartu. Loňskou sezonu strávil z větší části v týmu Kadaně, kde ho vedl současný trenér Baníku Tomáš Hamara. „S panem Hamarou se znám a dost jsem se od něj naučil. Jsem rád, že pod ním budu opět hrát. Do Baníku se těším i z důvodu ofenzivního herního pojetí, které by mi mělo vyhovovat,“ dodal k obnovené spolupráci. Letos nastoupil v šesti zápasech za Litoměřice a bojoval o účast na MS U20, ale do konečné nominace se neprobojoval.

Poslední utkání základní skupiny na MS našim juniorům vyšel, Rakousku vstřelili sedm branek a vyhráli jasně 7:0. Ve čtvrtfinále vyzvou v neděli 3. ledna v 1:00 ráno našeho času domácí reprezentaci. Michal Gut vinou lehčího zranění do zápasu s Rakouskem nezasáhl.
Třetí utkání základní skupiny české juniorské reprezentaci nevyšlo, když týmu USA naši mladíci podlehli vysoko 0:7. Michal Gut strávil na ledě jen necelé dvě minuty (3 střídání) v první třetině. Připsal si jednu střelu na branku a prohranou buly.
Michal Gut nastoupil ve třetí formaci s Pavlem Novákem a Adamem Raškou. Strávil na ledě přes 10 minut a připsal si dvě trestné minuty.
Českým juniorům se vstup do mistrovství světa v Edmontonu nepovedl, Švédsku vzdorovali jen v první třetině a nakonec prohráli 1:7. Michal Gut se do statistik nezapsal, na ledě strávil 8 minut a 8 sekund, jednou vystřelil na branku a ve statistice +/- skončil na -2.
Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.