Havel "A", Trefný "C", Běhula, Kubát, Kottek "A", Seeman, Delmarche

Havlín, Chlouba, Zabloudil, Koblížek, Svoboda, Houška, Homer, Bucek, Hradecký, Bačo, Kulich, Veselý

Petr Rosol a Vladimír Jeřábek

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Velký obrat na ledě Kadaně!

Baníkovci odváží z podkrušnohorského derby plný bodový zisk. Ještě devět minut před koncem sokolovští prohrávali 4:2, ale pak předvedli drtivý finiš a zvítězili 4:6!

Po ospalejším začátku dostal Baník možnost přesilové hry, která se mu ale vůbec nepovedla. V čase 7:03 byl vyloučen domácí Svoboda za hru vysokou holí a sokolovští dokázali přesilovku rychle využít. Jan Pohl vystřelil od pravého mantinelu a jeho lehkou střelu nedokázal zkrotit domácí brankař Zajíček, čehož dokázal na brankovišti využít David Tůma a otevřel skóre – 1:0. Kadaň byla do půlky první třetiny neškodná, ale v čase 9:55 se jí podařilo srovnat. Jakub Neužil vyrazil kotouč po střele od modré vysoko nad sebe a plachtící puk dokázal baseballovým způsobem do sítě dopravit Matěj Zabloudil – 1:1. O dvě minuty později mohl Trhače poslat do vedení Houška, ale Neužil předvedl fantastický zákrok. Kadani se ale podařilo do konce třetiny skóre ještě obrátit. Houška v osmnácté minutě předložil puk jako na zlatém podnose Janu Svobodovi a ten dal na 2:1.

Baníkovci dokázali hned na začátku druhé třetiny srovnat, když si v čase 21:54 před branku najel na přihrávku Švece kapitán Tomáš Rohan a vyrovnal na 2:2. Trhači mohli o dvě minuty později jít opět do vedení, ale Roman Chlouba v samostatném úniku nepřekonal Neužila. V čase 25:40 byl vyloučen Martin Kadlec a hned o čtyři vteřiny později se prosadil na brankovišti tentokrát kapitán domácích Jakub Trefný a Kadaň vedla 3:2. Sokolovští pak marně dobývali branku Zajíčka a navíc ještě v závěru museli bránit po trestech Rulíka a Kadeřávka dvojnásobnou přesilovku domácích, která se překlopila i do třetí třetiny.

Sokolovští skvěle dohráli oslabení ve třech a domácí téměř k ničemu nepustili. Ve 48. minutě ujel po pravé straně Houška, zvýšil na 4:2 a s Baníkem to nevypadalo vůbec dobře. Pak ale přišel velký obrat. V čase 51:20 se podruhé v zápase prosadil střelou z mezikruží David Tůma, který snížil na 4:3. Ani ne o minutu později dostal nabito na modrou čáru Denis Zeman a jeho dělovka skončila za zády Zajíčka, bylo srovnáno 4:4. To ale nebylo v podání Baníku vše. V čase 53:14 ujel po levé straně Kadeřávek, nic nevymýšlel a střelou zápěstím otočil na 4:5! Poslední hřebíček do rakve Trhačům zasadil vteřinu před koncem základní hrací doby do prázdné branky Marek Švec – 4:6.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Hamara: „Jsme samozřejmě rádi za ubojované tři body. To vítězství se rodilo těžce, Kadaň dobře bránila, byli zatažení. My jsme tomu hodně pomohli, chodili jsme kolem nich, měli jsme slabší pohyb, nedokázali jsme jejich obranu roztáhnout. Jsem rád, že kluci tahali až do konce. Za stavu 2:4 jsme ukázali velkou vnitřní sílu a dokázali jsme to otočit. My jsme byli optimisti a pořád jsme věřili, že to otočíme. Pro mě osobně to bylo těžké, loni jsem v Kadani působil, chtěl jsem tam vyhrát a ukázat, že děláme dobrou práci. Byla tam i trochu větší nervozita. Jsem rád, že jsme to utkání nakonec zvládli.“

David Tůma: „Do zápasu jsme vstoupili dobře, dostali jsme se do vedení, ale pak jsme přestali hrát naší hru. To pokračovalo i ve druhé třetině. I když jsme vyrovnali, nehráli jsme vůbec optimálně. Na druhou stranu si této výhry můžeme cenit, jsme schopní otočit výsledek i deset minut před koncem. Na konci jsme si řekli, že musíme všechno cpát do brány, díky tomu jsme ten zápas nakonec zvládli.“