Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
13.1. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník hostí pražskou Slavii

PREVIEW: Baník hostí pražskou Slavii

V rámci 20. kola Chance ligy se Baník utká s týmem HC Slavia Praha. Letos se oba týmy už jednou utkaly. V Edenu zvítězili slávisté 3:2 v prodloužení. Utkání startuje v 18:00 a můžete ho sledovat na webu hokejka.cz.

Slávisté svůj poslední zápas odehráli v úterý od pěti hodin, kdy doma přivítali favorizovanou Porubu. Pražané nenašli recept na porubského brankaře Muštukovsce a prohráli 0:4. Poruba se díky této výhře vyhoupla do čela tabulky. V sedmnácti zápasech posbírali svěřenci trenéra Martina Štrby 28 bodů a patří jim deváté místo v tabulce Chance ligy. Jasnou brankařskou jedničkou je Martin Michajlov, který odchytal 842 minut a jeho úspěšnost zákrok je 92,9%. Jeho kolega z brankoviště Roman Málek se zatím dostal do branky jen na 128 minut. Nejproduktivnějším bekem je jednadvacetiletý Michael Gaspar, který posbíral celkem 9 bodů. Útočníkům vládne dvojice Filipů. Vlček i Kuťák mají na svém kontě 16 bodů a táhnou útok Slavie. Ta se navíc ještě v ofenzivě může spoléhat na veterány Petra Vampolu (4+9) a Jaroslava Bednáře (2+8), kteří i ve svém věku patří ke špičce první ligy.

Poslední zápas

HC Slavia Praha 0:4 HC RT Torax Poruba

Branky: 35. Stloukal (Žolobov, Korkiakoski), 37. Korkiakoski (T. Jáchym, Szathmáry), 51. Korkiakoski (T. Jáchym, Szathmáry), 55. Urbanec

Sestava: Michajlov – Krejčí, Novák, Duda, Buchta, Steinocher, Veber, Hovorka – Kafka, Bednář, Vlček – Doležal, Kuťák, Kružík – Tomica, Všetečka, Šteiner – Ondráček, Petrov, Brož

Baníkovci budou chtít navázat na sérii výher, kterou prodloužili v pondělním utkání na ledě Kadaně, kde po senzačním obratu vyhráli 4:6. V zápase si odbyl letošní premiéru útočník Petr Hašek, který nastoupil ve čtvrtém útoku vedle Víta Jiskry a Otakara Šika. Vůbec poprvé za Sokolov nastoupil mladý sparťanský obránce Tomáš Kulhánek, který tak poznal poprvé chuť vítězství v černožlutém. K zápasu se krátce vrátil i nejlepší střelec Baníku Jaromír Kverka: „S Kadaní to byl velmi těžký zápas. Oni výborně bránili a my se dlouho nedokázali pořádně prosadit. Naštěstí jsme to ve třetí třetině zlomili a ukázali tak sílu našeho týmu.” Dalším soupeřem je pražská Slavia, ve které Kverka nastupoval v sezoně 2016/2017 a 2018/2019. „Oproti minulému zápasu musíme jednoznačně zlepšit koncovku a také si dát pozor na brejky, protože těch Kadaň měla až moc. Se Slavií to bude další náročný zápas, protože mají spoustu kvalitních hráčů a jsou našimi sousedy v tabulce. Bude to zápas o šest bodů a my chceme, aby body zůstaly v Sokolově a získali jsme čtvrtou výhru v řadě,” dodává k nadcházejícímu zápasu Kverka.

Poslední zápas

SK Trhači Kadaň 4:6 HC Baník Sokolov

Branky: 10. M. Zabloudil (T. Běhula, Chlouba), 18. J. Svoboda (Houška, Kubát), 26. Trefný (Havlín, M. Zabloudil), 48. Houška (Kubát, J. Svoboda) – 8. D. Tůma (J. Pohl, Kverka), 22. T. Rohan (Švec, A. Rulík), 52. D. Tůma (M. Kadlec, Tureček), 53. D. Zeman (Šik), 54. Kadeřávek (M. Kadlec), 60. Švec

Sestava: Neužil – J. Pohl, Kadeřávek, Klejna, D. Zeman, A. Rulík, Tureček, Kulhánek – Vracovský, Kverka, Osmík – M. Kadlec, Gut, D. Tůma – Švec, T. Rohan, Vildumetz – Šik, Jiskra, Hašek

Krátké zprávy
Poslední utkání základní skupiny na MS našim juniorům vyšel, Rakousku vstřelili sedm branek a vyhráli jasně 7:0. Ve čtvrtfinále vyzvou v neděli 3. ledna v 1:00 ráno našeho času domácí reprezentaci. Michal Gut vinou lehčího zranění do zápasu s Rakouskem nezasáhl.
Třetí utkání základní skupiny české juniorské reprezentaci nevyšlo, když týmu USA naši mladíci podlehli vysoko 0:7. Michal Gut strávil na ledě jen necelé dvě minuty (3 střídání) v první třetině. Připsal si jednu střelu na branku a prohranou buly.
Michal Gut nastoupil ve třetí formaci s Pavlem Novákem a Adamem Raškou. Strávil na ledě přes 10 minut a připsal si dvě trestné minuty.
Českým juniorům se vstup do mistrovství světa v Edmontonu nepovedl, Švédsku vzdorovali jen v první třetině a nakonec prohráli 1:7. Michal Gut se do statistik nezapsal, na ledě strávil 8 minut a 8 sekund, jednou vystřelil na branku a ve statistice +/- skončil na -2.
Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem. 

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).