Pořízek, Hudeček, Sikora "C", Stloukal, Jáchym, Korkiakoski, Klíma, Raška, Endál "A", Kanko, Zholobov, Hotěk

Martin Janeček a Marek Pavlačka

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Fantastický obrat na ledě lídra, z Poruby vezeme dva body

To se jen tak nevidí, Baník na ledě Poruby prohrával ještě minutu a půl před koncem 2:4, nakonec však veze z ledu lídra tabulky 2 body za vítězství 5:4 po prodloužení.

Hned v úvodu zápasy nabídl Baník Porubě možnost přesilové hry, ale domácí si nedokázali vytvořit žádnou větší příležitost. Sokolovští poprvé ohrozili Muštokovsce v šesté minutě, kdy se dostal do šance Prymula, ale jeho střela skončila na vyrážečce. V sedmé minutě zazvonila tyč za Cichoněm a následnou dorážku zneškodnil mladý brankař skvělým zákrokem. O pár vteřin později už ale lovil puk ze sítě. Nejproduktivnější hráč domácích Korkiakoski v čase 6:53 procedil puk mezi betony a bylo to 1:0. Pak bylo k vidění několik náznaků šancí na obou stranách, ale skóre se měnilo až v 18. minutě. Poruba hrála přesilovou hru, kterou využila Hudečkem, který dostal na nabito mezi kruhy a zvýšil na 2:0.

Start do druhé třetiny se Baníku vůbec nepovedl. Patrik Kadeřávek dostal dvouminutový trest za sekání a domácí podruhé v zápase využili početní výhodu. V čase 21:54 svým desátým gólem v sezoně Lukáš Endál navýšil domácí náskok na 3:0. Baníkovci i přes nepříznivý průběh neskládali zbraně, ale Muštukovs předvedl několik dobrých zákroků. Ve 30. minutě Jan Pohl vystřelil zápěstím z levého kruhu, domácí brankař vyrazil kotouč vysoko nad sebe a ten nakonec doplachtil až do branky – 3:1. Domácí ale ještě do konce druhé třetiny odskočili o tři branky. Ve 38. minutě Petr Kanko trefil přesně nad lapačku Cichoně a bylo to 4:1.

Sokolovští zahájili třetí dějství aktivně a snažili se o snížení. Velké šance měli Tomáš Rohan a Otakar Šik, které ale dokázal zneškodnit domácí brankař. Za Baník vykřesal jiskřičku naděje ve 47. minutě po asistencích Osmíka a Kadeřávka Tomáš Vracovský, který snížil na 4:2. Když dostal v 55. minutě Vracovský trest za hákování, tak to s baníkovci už nevypadalo vůbec dobře. Svěřenci Tomáše Hamary ale ubránili oslabení a navíc poté dostali také možnost přesilové hry. V čase 58:49 se podruhé v zápase prosadil obránce Jan Pohl a zařídil tak ještě drama na konci zápasu – 4:3. Šest vteřin před konce posunul puk mezi kruhy Marek Švec a Martin Osmík se dostal ke střele, která zapadla za domácího brankaře a zápas směřoval do prodloužení – 4:4.

To trvalo pouhých devět vteřin. Kverka vyhrál buly na Pohla, kotouč se poté dostal k Vracovskému, který svou druhou brankou v zápase dokonal velký obrat a zařídil Baníku dva body z ledu Poruby – 4:5pp.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Hamara: „Zápas se hodnotí pozitivně, ne každému se podaří odvézt dva body z Poruby. Pro nás je to super vítězství a jsme za to moc šťastní. Já děkuju všem hráčům za tu bojovnost a nasazení, že až do konce jsme do toho šli naplno. Kluci tomu šli naproti a ten bod jsme si zasloužili určitě. V první třetině jsme udělali zbytečné fauly, dostali jsme branku v oslabení. Soupeři jsme se ale vyrovnali, jen jsme naše šance nedokázali zužitkovat. Od druhé třetiny jsme soupeře převyšovali, ale soupeř znovu trestal naše vyloučení. Naší chybou bylo, že jsme se tolik netlačili do předbrankového prostoru. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že hlavně musíme ubránit dlouhé oslabení, a pak zlepšit hru před brankou a dotlačit tam nějaký gól, který by nás povzbudil. Věřili jsme až do konce, že s tím výsledkem zvládneme něco udělat, že ten gól dáme a že i vyrovnáme. Že se to podařilo až šest sekund před koncem, to byla ta největší odměna. Otočili jsme během týdne dva zápasy, jde vidět, že ti kluci jsou vážně silní. Já si toho moc cením a obdivuju je. Je to naše největší zbraň, že se dokážeme spojit a makat až do konce. Tohle je ale ještě práce Karla Mlejnka, já na to jen navazuji. Já těm klukům hrozně blahopřeji za dnešní výkon. My trenéři jsme hrozně hrdí, že tady můžeme být, trénovat takové kluky, kteří jsou oddaní a dávají tomu všechno. Je to parádní s nimi pracovat."

Jan Pohl: Ze začátku se to nevyvíjelo úplně nejlíp, měli jsme zbytečná vyloučení. To si myslím, že Porubu nakoplo a odskočili nám. Říkali jsme si, že musíme hrát bez faulů, protože ve hře pět na pět to bylo vyrovnané. Osobní statistiky jdou mimo, jsem rád, že mi to tam spadlo, ale důležité je, že jsme to nezabalili a ukázali jsme, že jsme schopní otočit zápas i s tak kvalitním týmem. Pořád jsme tomu věřili a šli si za tím. Je dobré, že vyhráváme, ale musíme být pokorní a pořád pracovat. Máme teď před sebou velkou porci zápasů, tak se musíme soustředit na každý další zápas a pokračovat tak dál."