17.1. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník bude bojovat o prodloužení vítězné série v Litoměřicích

V dohrávce 19.kola Chance ligy vyjíždí baníkovci do Litoměřic, kde se utkají s místním Stadionem Litoměřice. Utkání startuje v pondělí od 16:00 a sledovat ho můžete tradičně na webu hokejka.cz.

Litoměřice v posledním utkání vyzvaly na domácím stadionu nováčka z Vrchlabí. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kdy rozhodl vrchlabský Urban o druhém bodu pro hosty. „Viděl jsem vyrovnané utkání, které jsme odehráli velice dobře. Vypracovali jsme si poměrně slušné šance, které jsme neproměnili. Ve finále tomu utkání sluší remíza, myslím si ale, že jsme si zasloužili druhý bod,“ řekl k zápasu trenér domácího tým David Bruk. Kališníci v této sezoně v brance spoléhají hlavně na Tomáše Krále, který nastoupil ve 14 zápasech a má průměr 3,89 obdržených branek na zápas. Hlavní zbraní Litoměřic je útočník Matěj Beran, který přišel do týmu v průběhu loňské sezony. Letošní sezona ho zastihla ve fantastické formě a vede tabulku produktivity celé šance ligy za deset branek a dvacet asistencí. Na druhém místě je jeho kolega z útoku Patrik Miškář, který nasbíral o dva body méně (13+15). Litoměřice také získali zkušenou posilu Tomáše Svobodu ze Znojma, které pro letošní sezonu rozpustilo kádr. V obraně tvrdí muziku a vychovává mladé spoluhráče velezkušený Jan Výtisk, jenž se před sezonou rozhodl zapojit do projektu Dukla. Sokolovským fanouškům je známo trio Lukáš Stehlík, Tomáš Urban, kteří v loňské sezoně nastupovali v Chance lize za Baník, a Jakub Konečný, jenž v Baníku působil ještě nedávno. Naopak za Litoměřice hráli František Klejna, Daniel Poizl, Martin Kadlec, Vojtěch Kropáček, Otakar Šik nebo Petr Hašek.

Na první letošní měření sil kališníci nevzpomínají dobře, protože na stadionu v Sokolově schytali debakl 12:5.

HC Stadion Litoměřice 3:4sn HC Stadion Vrchlabí

Branky: 19. T. Svoboda (Miškář, M. Beran), 37. Jindra (Berka, Soukup), 42. Miškář (M. Beran, J. Holý) – 14. Heřman (Matýs, Nouza), 46. Linhart (Niko, Urban), 59. Vála (Nouza, Matýs), rozh. náj. Urban

Sestava: Tomáš Král – Marcel, Baláž, Výtisk, J. Holý, Jebavý, Kremláček, Černohorský – M. Beran, Miškář, T. Svoboda – Procházka, Urban, Jánský – L. Stehlík, Konečný, Pajer – Jindra, Soukup, Berka

Sokolovští jedou do Litoměřic po úspěšné misi v Porubě, kde Baník předvedl parádní finiš zápasu a dokázal vyhrát na ledě vedoucího týmu tabulky 4:5 v prodloužení. V zápase zazářil hlavně obránce Jan Pohl, který vstřelil dvě branky a další dvě svým spoluhráčům připravil. Tomáš Hamara k zápasu v Porubě: „Výhra se nerodila jednoduše, v prvních dvou částech jsme se nechali vylučovat a soupeř to potrestal. Musím však vyzdvihnout náš výkon, kluci bojovali a už ve druhé třetině si vytvořili nějaký souvislý tlak. V té závěrečné dřeli až do poslední chvíle, vyrovnali a ukázali, že jsme silný tým. Vnitřní síla je výborná, v týdnu jsme otočili už druhý zápas, což určitě není náhoda. Jsem rád, že jsme vydřeli dva body. Kluci zaslouží velké díky, smekám před nimi klobouk za nasazení.” Baník drží sérii pěti vyhraných zápasů v řadě a bude jí chtít prodloužit na ledě Litoměřic. „Budeme chtít navázat na týmový výkon z Poruby a získat tři body. Litoměřice nebudou jednoduchý soupeř a hlavně jejich první formace je velice silná. Také nám budou chtít určitě vrátit vysokou prohru u nás v Sokolově. Klukům věřím, protože v posledním týdnu ukázali obrovskou vůli, když se nám podařily obraty v Kadani a Porubě,” dodává k dalšímu zápasu Hamara.

Poslední zápas:

HC RT Torax Poruba 2011 4:5pp HC Baník Sokolov

Branky: 7. Korkiakoski (Jáchym, Szathmáry), 18. Endál (Hudeček, Sikora), 22. Endál (Hudeček, Sikora), 38. Kanko (Szathmáry, Dundáček) – 30. Pohl (Kverka, Klejna), 47. Vracovský (Kadeřávek, Osmík), 59. Pohl (Kverka, Švec), 60. Osmík (Švec, Pohl), 61. Vracovský (Kverka, Pohl)

Sestava: Cichoň – Pohl, Poizl, Klejna, Kadeřávek, Kulhánek, Rulík, Tureček – Vracovský, Kverka, Osmík – Křemen, Vildumetz, Kropáček – Švec, Rohan, Šik – Prymula, Hašek, Jiskra