19.1. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník po dvou venkovních zápasech hostí jihlavskou Duklu

Sokolovští v posledním utkání nestačili na Litoměřice, které přerušily sérii pěti výher v řadě. Najet znovu na vítěznou vlnu může Baník hned ve středu 20. ledna, kdy od 18:00 v rámci 22. kola hostí Duklu Jihlava. Živý přenos můžete sledovat ne webu hokejka.cz.

Jihlava se nachází na druhém místě tabulky se ziskem 42 bodů. V posledním utkání si Dukla poradila s Kadaní a vyhrála suverénně 6:3. Hattrick si připsal útočník Jakub Illéš: „Hattrick jsem dal naposled možná v páté třídě. Je první mezi muži. Jsem rád, určitě tři góly pomohly. Je to klišé, ale tři body jsou tři body.“ V sestavě Dukly došlo v posledních dnech k několika pohybům v kádru. Do týmu se po měsíčním působení v Litvínově obránce Daniel Kolář a posledním přírůstkem je mladý útočník Richard Cachnín mladší, který přichází z Havlíčkovo Brodu. V týmu naopak už nebudou pokračovat obránci Matúš Kozák, který se vrací do Olomouce a Jakub Březák (návrat do Litvínova). Po dlouhém zranění se vrátil do sestavy Tomáš Čachotský, což je pro jihlavskou ofenzívu velká vzpruha. Nejproduktivnějším hráčem Dukly je Jakub Illéš (8+11) a nejlepším střelcem Jiří Fronk (11). Matěj Zadražil, který v loňské sezoně nastupoval v barvách Baníku, posbíral zatím 11 kanadských bodů. Velkou zbraní Jihlavy jsou přesilové hry, ve kterých dokázali vstřelit 23 gólů a jejich procentuální využití je na čísle 24,73%, za což jim patří druhé místo v této statistiky v celé Chance lize.

Poslední zápas:

HC Dukla Jihlava 6:3 SK Trhači Kadaň

Branky: 10. Illéš (Jiránek), 12. Illéš (Eliáš, Fronk), 40. Illéš (Zadražil, Jiránek), 46. Jiránek (Zadražil), 59. Harkabus (Poletín, Strejček), 60. Harkabus (Pekr) – 19. Trefný (Chlouba), 42. Svoboda (Koblížek, Seemann), 57. Kulich (Bucek, Bačo)

Sestava: J. Brož – Krenželok, Kolář, Černý, Strejček, Bilčík, Eliáš, Dvořák – Čachotský, Skořepa, Fronk – Jiránek, Zadražil, Illéš – Harkabus, Poletín, Pekr – Havránek, Juda, Čermák

Baník přišel v Litoměřicích o svojí sérii vítězství, která trvala od 12. prosince 2020. Dvě branky vstřelil Marek Švec, který tradičně nastoupil vedle Tomáše Rohana a Otakara Šika. Marek se ještě vrátil k pondělnímu utkání: „Začátek jsme úplně prospali a deset minut jsme se hledali a dostali 2 góly z protiútoků. V minulých zápasech se nám podařilo nepříznivý stav obrátit, ale nemůžeme na to pokaždé spoléhat. Neodehráli jsme špatné utkání, měli jsme i dost šancí na to vyrovnat a získat nějaký bod. Je to škoda, protože jsme chtěli naší vítěznou sérii prodloužit. Musíme si na videu rozebrat naše chyby, zvednou hlavu a soustředit se na další zápas.” Útočník s číslem sedmnáct věří v bodový zisk v dalším utkání: „Jihlava má velice dobře poskládaný tým, což je vidět i podle postavení v tabulce. Věřím, že když budeme hrát svůj hokej, tak Jihlavu uděláme a vrátíme se na vítěznou vlnu.” Baník už v této sezoně Jihlavu dokázal porazit. Na jejím ledě jsme dokázali vyhrát v prodloužení 2:3. Rozhodující branku si připsal kapitán Tomáš Rohan.

Poslední zápas:

HC Stadion Litoměřice 4:3 HC Baník Sokolov

Branky: 7. Miškář (M. Beran, Baláž), 19. Jindra (Konečný, Pajer), 24. Miškář (Jánský, Baláž), 44. Jánský (Procházka, Kremláček) – 29. T. Rohan (Kverka, Vracovský), 35. Švec (T. Rohan, Šik), 45. Švec (Kadeřávek, Šik)

Sestava: Cichoň – Pohl, Poizl, Kadeřávek, Klejna, Kulhánek, Rulík – Vracovský, Kverka, Osmík – Kadlec, Gut, Vildumetz – Švec, Rohan, Šik – Prymula, Hašek, Kropáček - Rymon