19.1. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník po dvou venkovních zápasech hostí jihlavskou Duklu

Sokolovští v posledním utkání nestačili na Litoměřice, které přerušily sérii pěti výher v řadě. Najet znovu na vítěznou vlnu může Baník hned ve středu 20. ledna, kdy od 18:00 v rámci 22. kola hostí Duklu Jihlava. Živý přenos můžete sledovat ne webu hokejka.cz.

Jihlava se nachází na druhém místě tabulky se ziskem 42 bodů. V posledním utkání si Dukla poradila s Kadaní a vyhrála suverénně 6:3. Hattrick si připsal útočník Jakub Illéš: „Hattrick jsem dal naposled možná v páté třídě. Je první mezi muži. Jsem rád, určitě tři góly pomohly. Je to klišé, ale tři body jsou tři body.“ V sestavě Dukly došlo v posledních dnech k několika pohybům v kádru. Do týmu se po měsíčním působení v Litvínově obránce Daniel Kolář a posledním přírůstkem je mladý útočník Richard Cachnín mladší, který přichází z Havlíčkovo Brodu. V týmu naopak už nebudou pokračovat obránci Matúš Kozák, který se vrací do Olomouce a Jakub Březák (návrat do Litvínova). Po dlouhém zranění se vrátil do sestavy Tomáš Čachotský, což je pro jihlavskou ofenzívu velká vzpruha. Nejproduktivnějším hráčem Dukly je Jakub Illéš (8+11) a nejlepším střelcem Jiří Fronk (11). Matěj Zadražil, který v loňské sezoně nastupoval v barvách Baníku, posbíral zatím 11 kanadských bodů. Velkou zbraní Jihlavy jsou přesilové hry, ve kterých dokázali vstřelit 23 gólů a jejich procentuální využití je na čísle 24,73%, za což jim patří druhé místo v této statistiky v celé Chance lize.

Poslední zápas:

HC Dukla Jihlava 6:3 SK Trhači Kadaň

Branky: 10. Illéš (Jiránek), 12. Illéš (Eliáš, Fronk), 40. Illéš (Zadražil, Jiránek), 46. Jiránek (Zadražil), 59. Harkabus (Poletín, Strejček), 60. Harkabus (Pekr) – 19. Trefný (Chlouba), 42. Svoboda (Koblížek, Seemann), 57. Kulich (Bucek, Bačo)

Sestava: J. Brož – Krenželok, Kolář, Černý, Strejček, Bilčík, Eliáš, Dvořák – Čachotský, Skořepa, Fronk – Jiránek, Zadražil, Illéš – Harkabus, Poletín, Pekr – Havránek, Juda, Čermák

Baník přišel v Litoměřicích o svojí sérii vítězství, která trvala od 12. prosince 2020. Dvě branky vstřelil Marek Švec, který tradičně nastoupil vedle Tomáše Rohana a Otakara Šika. Marek se ještě vrátil k pondělnímu utkání: „Začátek jsme úplně prospali a deset minut jsme se hledali a dostali 2 góly z protiútoků. V minulých zápasech se nám podařilo nepříznivý stav obrátit, ale nemůžeme na to pokaždé spoléhat. Neodehráli jsme špatné utkání, měli jsme i dost šancí na to vyrovnat a získat nějaký bod. Je to škoda, protože jsme chtěli naší vítěznou sérii prodloužit. Musíme si na videu rozebrat naše chyby, zvednou hlavu a soustředit se na další zápas.” Útočník s číslem sedmnáct věří v bodový zisk v dalším utkání: „Jihlava má velice dobře poskládaný tým, což je vidět i podle postavení v tabulce. Věřím, že když budeme hrát svůj hokej, tak Jihlavu uděláme a vrátíme se na vítěznou vlnu.” Baník už v této sezoně Jihlavu dokázal porazit. Na jejím ledě jsme dokázali vyhrát v prodloužení 2:3. Rozhodující branku si připsal kapitán Tomáš Rohan.

Poslední zápas:

HC Stadion Litoměřice 4:3 HC Baník Sokolov

Branky: 7. Miškář (M. Beran, Baláž), 19. Jindra (Konečný, Pajer), 24. Miškář (Jánský, Baláž), 44. Jánský (Procházka, Kremláček) – 29. T. Rohan (Kverka, Vracovský), 35. Švec (T. Rohan, Šik), 45. Švec (Kadeřávek, Šik)

Sestava: Cichoň – Pohl, Poizl, Kadeřávek, Klejna, Kulhánek, Rulík – Vracovský, Kverka, Osmík – Kadlec, Gut, Vildumetz – Švec, Rohan, Šik – Prymula, Hašek, Kropáček - Rymon

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.