Brož (Fučík)

Kolář, Černý, Dvořák, Eliáš, Strejček, Bilčík

Illéš, Havránek, Poletín, Fronk, Pekr, Lichanec, Harkabus, Skořepa, Chlubna, Zadražil, Čachotský, Jiránek

Viktor Ujčík

CHANCE LIGA: Baník vyšel podruhé za sebou bodově na prázdno. S Duklou prohrál 2:6

Jihlavští rozhodli zápas čtyřmi brankami v přesilových hrách. Baníkovci předvedli dobrý výkon, vytvořili si několik dobrých příležitostí, které ale ve většině případů pochytal výborný Jan Brož.

Jan Pohl dostal hned v první minutě dvouminutový trest, ke kterému ještě vyfasoval trest desetiminutový. V oslabení dokázala ujet Marek Švec, jeho střelu Brož vyrazil jen k Tomáši Rohanovi a ten v čase 0:59 otevřel skóre – 1:0. Sokolovská radost ale trvala pouhých třicet vteřin, protože pokračující přesilovou hru Dukly využil Tomáš Čachotský – 1:1. Další gól jsme viděli opět v početní výhodě hostujícího týmu, který v 10. minutě předvedla krásnou kombinaci, na jejímž konci stál Jiří Fronk – 1:2. Dvě velké šance na zvýšení jihlavského náskoku měl Tomáš Harkabus, ale v obou případech si vylámal zuby na rychlé lapačce Cichoně. V dobré pozici se před domácím brankoviště ocitl i Skořepa, ale ten před odkrytou brankou vůbec netrefil puk. V čase 18:29 Martin Kadlec přečetl rozehrávku Dukly, zavezl puk až mezi kruhy a prudkou střelou zápěstím vymetl šibenici brankaře Brože – 2:2.

V první minutě měl dvě velké šance na vyrovnání domácí mladíček Dominik Rymon, ale Jihlavu podržel Jan Brož. Jihlavští zahrozili z Harkabuse, který se protáhl od mantinelu až před Cichoně, ale ten dokázal zakročit levým betonem. V přesilovce Baníku se pak dostal k zakončení Kadlec, ale jeho tvrdá rána z pravého kruhu skončila na výstroji hostujícího brankaře. Jihlavští pak hráli zkrácenou přesilovku pět na tři, ve které ale Baník Duklu k ničemu nepustil. V čase 31:29 byl na brankovišti důrazný Tomáš Jiránek a využil tak třetí přesilovou svého týmu – 2:3. Čtvrtý gól hostí přidal ve 38. minutě obránce Jan Strejček, který si na najel na přihrávku od Zadražila a přesnou střelou upravil na 2:4 po dvou třetinách.

Dobrou příležitost měl hned v úvodu při hře 4 na 4 Jiránek, ale Cichoň si s jeho pokusem poradil. Ve 45. mohl srovnat Martin Osmík, ale před odkrytou brankou v těžké pozici trefil jen horní tyč Brožovi branky. Chvíli po něm se ocitl sám před domácím brankařem Harkabus, ale ani jeho čtvrtá šance v zápase neskončila v síti. Domácí se tlačili za snížením a pootevřeli zadní vrátka, čehož využil v 52. minutě Pekr, jenž jel sám na brankaře a nadvakrát dostal puk za jeho záda – 2:5. Hosté nastřelili ještě v 59. minutě tyč z hole Poletína a v čase 59:20 uzavřel účet dnešního zápasu opět v přesilové hře Jiří Fronk – 2:6.