22.1. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Venkovní série začíná v Třebíči

Sokolovští startují svou šestizápasovou venkovní sérii na ledě Třebíče, kde se v rámci 23. kola Chance ligy utkají s místní Horáckou Slavií. Živý přenos můžete sledovat od 17:30 na webu hokejka.cz.

Třebíčští hokejisté si v posledním zápase poradili s Kadaní, když na jejím ledě vyhráli 1:3. K zápasu se vyjádřil asistent trenéra David Dolníček: „Měli jsme poměrně dobrý vstup do utkání, vytvořili jsme si šance a celou úvodní třetinu jsme hráli dobře. Bohužel z první vážnější situace jsme dostali gól, čímž jsme se dostali trošku do stresu. Hráče jsme ale nabádali, aby byli trpěliví a šli si za vítězstvím. Postupem času se to poté přiklánělo k nám, kdy rozhodla využitá přesilová hra a následně třetí uklidňující branka. Se třemi body jsme spokojení, ale zápas to byl těžký. Věděli jsme, že domácí jsou dopředu šikovní, takže jsme museli být pořád ve střehu.“ Díky této výhře se Třebíč posunula na 6. místo Chance ligy a před sobotním zápasem je tak dva body před Baníkem. Brankovišti vládne pětadvacetiletý Pavel Jekel, který odchytal 18 zápasů a drží si průměr 2,47 obdržené branky na zápas. Jeho úspěšnost zákroků je 91,7%. Baníkovci si budou muset dávat pozor hlavně na Ladislava Bittnera, protože letos nastřílel už 16 branek, což z něj dělá nejlepšího střelce Chance ligy. Dokázal k tomu přidat i 9 asistencí a s 25 body je pátým nejproduktivnějším hráčem. Problémem Třebíče jsou přesilové hry, protože v této herní disciplíně vstřelili pouhých 13 branek z 93 početních výhod. Horácká Slavia už nás letos jednou dokázala porazit, když na našem ledě zvítězila 1:3.

Poslední zápas:

SK Trhači Kadaň 1:3 SK Horácká Slavia Třebíč

Branky: 18. J. Veselý (M. Zabloudil, Chlouba) – 23. Š. Kratochvil (Michálek, Stehlík), 42. Psota (Stehlík), 51. Krliš (Michálek)

Sestava: Jekel - Zukal, Stehlík, Kowalczyk, Furch, Tejnor, Nedbal, Vodička – Šťovíček, Bittner, Psota – Vodný, Nedvídek, Ferda – Krliš, Michálek, Š. Kratochvil – Hrubec, Křehlík, Oščádal

Baníkovci poprvé v letošní sezoně prohráli dva zápasy za sebou v základní hrací době. Ačkoliv Sokolov vedl už v 59. vteřině 1:0 po brance Rohana, z celkového vítězství 2:6 se radovala jihlavská Dukla. Zápas zhodnotil útočník Martin Kadlec: „S Jihlavou jsme odehráli vyrovnaný zápas, ve kterém jsme měli dost šancí na to, aby výsledek nebyl tak jednoznačný.“ Martin tentokrát nastoupil v útoku s Dominikem Rymonem a Tomášem Vildumetzem a spolupráce mu s nimi vyhovovala: „Myslím, že náš útok neodehrál špatný zápas, jen se nám nepodařilo proměnit gólové příležitosti. Dominik má v sobě velký potenciál a věřím, že se bude zlepšovat a každým zápasem bude lepší a lepší.“ Dalším soupeřem baníkovců bude Třebíč: „Musíme se poučit z chyb z minulého zápasu, kdy jsme soupeře častou pouštěli do přečíslení a často se nechali zbytečně vylučovat.“ Sokolovské hokejisti čeká šest venkovních zápasů a to znamená hodně cestování. „Cestovaní ze Sokolova je fakt hrozné. Snad jediná Kadaň je blízko, jinak máme vše daleko, ale to k hokeji patří. My se na ty zápasy musíme připravit a jet je vyhrát,“ dodává Martin Kadlec. Oplatí baníkovci Třebíči domácí porážku? To se dozvíme v sobotu.

Poslední zápas:

HC Baník Sokolov 2:6 HC Dukla Jihlava

Branky: 1. Rohan (Švec), 19. Kadlec – 2. Čachotský (Pekr, Kolář), 10. Fronk (Pekr, Čachotský), 32. Jiránek (Strejček, Illéš), 38. Strejček (Zadražil, Jiránek), 52. Pekr (Harkabus), 60. Fronk (Čachotský, Skořepa)

Sestava: Cichoň – Pohl, Poizl, Klejna, Kadeřávek, Kulhánek, Rulík, Houdek – Vracovský, Kverka, Osmík – Rymon, Vildumetz, Kadlec – Švec, Rohan, Vrána – Prymula, Hašek, Jiskra

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.