25.1. 2021 | Klub
Utkání s Třebíčí kontumováno

Utkání 23. kola Chance ligy, ve kterém Baník prohrál na ledě Horácké Slavie Třebíč 2:4, bylo kontumováno na 5:0 ve prospěch soupeře. Důvodem je neoprávněný start Jana Pohla. Klub navíc obdržel finanční pokutu ve výši 5.000,- Kč.

„Udělali jsme chybu. Omlouváme se, pokutu uhradíme a ačkoli zatím vše v tomto směru fungovalo na 100%, tak interně projednáme celou záležitost a přijmeme taková opatření, aby se to neopakovalo," reagoval na situaci generální manažer David Soukup.

Obránce Jan Pohl dostal osobní desetiminutový trest a trest do konce utkání v zápasu proti Slavii Praha, dále pak osobní desetiminutový trest v zápasu proti Jihlavě. Po těchto trestech mělo následovat automatické zastavení činnosti na jedno utkání.

Celé vyjádření Sportovně-technické komise a Disciplinární komise ČSLH najdete na webu ceskyhokej.cz.