26.1. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Venkovní série pokračuje na ledě nováčka z Vrchlabí

Baník se bude snažit přerušit sérii tří proher v řadě, ale nebude to mít vůbec jednoduché. Ve středu se představí od 16:00 v dohrávce 14. kola na ledě rozjetého Vrchlabí. Živý přenos můžete sledovat ne webu hokejka.cz.

Vrchlabí jako nováček soutěže zatím patří k největším překvapením letošního ročníku Chance ligy. Tým po postupu z 2. ligy ponechal většinu hráčů, kteří ale postup o soutěž výš zvládají víc než skvěle. V posledním utkání Stadion rozstřílel trápící se Frýdek-Místek vysoko 9:0. „Měli jsme dobrý vstup do utkání, ve druhé minutě jsme vedli 2:0, ale pak ta naše hra byla hrozně lehkovážná a paradoxně, i když jsme po první třetině vedli dvoubrankovým rozdílem, jsem musel trochu zvýšit hlas, protože ten náš výkon byl hrozně bezstarostný. To jsme nechtěli, chtěli jsme hrát svůj hokej. Ve druhé třetině jsme přidali pět gólů a tu poslední jsme už dohrávali, abychom se zbytečně nevysilovali, protože nás pozítří čeká těžké utkání se Sokolovem,“ shrnul utkání lodivod Václav Baďouček. Nejvíc v prostoru v brankovišti dostal Jakub Soukup, který si drží průměr 2,43 obdržené branky na zápas a vychytal jedno čisté konto. Nejproduktivnějším obráncem je šestatřiceti letý Tomáš Linhart, který má za sebou bohatou extraligovou kariéru. Tahoun obrany letos posbíral jedenáct bodů za pět branek a šest přihrávek. V útoku vládne po příchodu z Plzně Martin Heřman, který má na svém kontě 27 kanadských bodů. Největší jméno má Vrchlabí v podobě legendárního Tomáše Nouzy, který kroutí devatenáctou sezonu v druhé nejvyšší soutěži. I přes svůj pokročilý věk má stále skvělá čísla a letos vstřelil šest gólů a 18 jich připravil pro své spoluhráče. Vrchlabí patří před středečním zápasem 2. místo v tabulce se ziskem 47 bodů.

Poslední zápas:

HC Stadion Vrchlabí 9:0 HC Frýdek-Místek

Branky: 1. Machala, 2. Vála (Urban, Hozák), 21. Pochobradský (Machala, Oliva), 25. Pochobradský (Machala), 31. Niko (Urban, Jirků), 33. Mrňa (Urban, Jirků), 38. Pochobradský (Nouza, Machala), 41. Rohlík (Zeman, Niko), 60. Formánek (Chrtek, Oliva)

Sestava: Štěpánek – Linhart, Oliva, Kajínek, Niko, Jirků, Vála, J. Moník – Machala, Pochobradský, Nouza – Matýs, Rohlík, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Chrtek, F. Moník

Baník prohrál svůj poslední zápas v Třebíči 4:2, ale nakonec byl zápas kontumován ve prospěch domácích 5:0, kvůli neoprávněnému startu Jana Pohla. K utkání se vrátil obránce Daniel Poizl: „Zápas jsme si prohráli v 1. třetině, kde jsme měli hodně vyloučených a Třebíč toho dokázala využít. Máme tři prohry v řadě, ale nevěšíme hlavu. Musíme vzít ponaučení z našich chyb a jít dál. Ve středu nás čeká Vrchlabí a víme, že nás nečeká nic lehkého. Vrchlabí je na špičce tabulky a navíc mají za sebou sérii výher a my se budeme snažit jí přerušit.“ O středečním utkání s trenérem Tomášem Hamarou: „Do sestavy se vrací po dlouhém zranění Petr Prindiš. Naopak nám bude chybět Martin Osmík, který se připravuje v Energii. Vrchlabí bude velice těžký soupeř, na kterého se musíme připravit. Základní část se pomalu blíží do finále a budeme potřebovat každý bod, který by nám v tabulce pomohl.“ Baník se naposledy potkal s Vrchlabím v semifinále druhé ligy 1. 4. 2019 a vyhrál 2:1. Od první minuty prohrával 0:1 po brance Mrni, ale pak zápas otočil dvěma góly Lubomír Kovařík. Dokážeme vítězství zopakovat i ve středu? Zápas startuje už od 16:00.

Poslední zápas:

SK Horácká Slavia Třebíč 4:2 HC Baník Sokolov

Branky: 14. Stehlík (Psota, Krliš), 18. Nedbal (Nedvídek), 19. Šťovíček (Psota, Křehlík), 45. Kowalczyk (Vodný) – 41. Osmík (T. Rohan, Klejna), 43. T. Rohan (Švec)

Sestava: Neužil – Poizl, J. Pohl, Houdek, Klejna, Benda, A. Rulík, Kadeřávek – Osmík, Kverka, Vracovský – M. Kadlec, Rymon, Šik – Kropáček, T. Rohan, Švec – Jiskra, Hašek, Prymula